تست پهبادهای آزمایشی آمریکا
FFAسازمان کنترل کیفی هوانورد های آمریکا و 6 تیم را برای بررسی پهباد گماشت و مجوز تست آن را صادر کرد تا از امنیت ، به صرفه بودن از نظر کاربرد و راحتی این هوانورد های بدون سرنشین اطمینان حاصل کنند.
این 6 مقر که شامل : دانشکده آلاسکا ، ایالت نوادا ، griffissفرودگاه بین المللی NewYork ، دپارتمان بازرگانی داکوتای شمالی ، دانشگاه A&M تگزاس و Virginia tech هستند ، به طور کلی عملکرد پهباد ها را در شرایط اقلیمی مختلف مورد بررسی قرار میدهند. در این آزمایش چگونگی جهت یابی ، نحوه همکاری سیستم ها در مقایسه با هوانورد های سنتی ، میزان هوشمندی ودیگر صفاتی که یک دستگاه خلبان از راه دور باید داشته باشد را تست میکنند.

هیچ کدام از مقرهای ذکر شده روی همه فاکتور های موجود تحقیقات انجام نمیدهند ، بلکه هر سازمان حیطه تخصصی خود را مورد آزمایش قرار میدهد.
دانشگاه A&M تگزاس به طور مثال ، در مورد ایمنی هوایی در شرایط اقلیمی نامساعد و معیارهایی که برای گرفتن مجوز پرواز از UAS مورد نیاز است تحقیق میکند. در حالیکه Virginia tech رویکرد دیگری دارد از جمله نگاهی بر حالت های مختلف شکست عملیات و ریسک های خطر ناکی که برای پهباد محتمل است.
فرودگاه griffiss در NewYork بر جنبه تکنولوژی پهباد مثل قابلیت جهت یابی هوشمندانه در هوا ، با قرار دادن آن در ترافیک هوایی متمرکز شده است.

دانشکده آلاسکا پهباد ها را در هفت منطقه اقلیمی متفاوت قرار داده و در شرایط مختلف جغرافیایی استانداردهای UAS مثل جهت یابی و کنترل را بررسی میکند.
از طرف دیگر ایالت نوادا مشخصا بر روی موضوعات قابل توجه بر روی زمین تحقیق میکند. موضوعاتی مثل استانداردهای مورد نیاز اپراتورها و دوره های ضروری که خلبانهای از راه دور پهبادها باید بگذرانند.
و در انتها تیم داکوتای شمالی پیوند میان دو عنصر را بررسی میکند: میزان قابل اعتماد بودن ارتباط بی سیم خلبان از راه دور و دستگاه کنترل از راه دور پهباد. و موضوع دیگر اینکه چه فاکتورهای انسانی ممکن است روی عملیات پهباد اثر گذار باشد.

هر چند بیانیه ها حاکی از آن است که تا پایان سال 2014 پهبادهای بیشتری را در آسمان آمریکا مشاهده میکنیم ، اما FFA معتقد است پوشیده نگه داشتن جزئیات از عموم ، کلید اصلی عملیات است. به طوری که مقرهای تعیین شده برای آزمایشات فوق نیز تحت نظارت شدید فدرال ، ایالت و دیگر دپارتمان های حقوقی حفظ حریم خصوصی هستند.
به طور کلی هدف مشخص شده آنست که پهبادها تا سال 2015 به هوا فرستاده شوند.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود