جزئیات کابل جدید Apple به نام Lightning
سری کابل جدید اپل که با نام Lightning معرفی شده است دارای ویژگی های خاصی می باشد . یکی از این ویژگی ها امکان اتصال دو طرفه کابل به دستگاه را به شما می دهد. یعنی درگاه ورودی این کابل به دستگاه های اپل دو طرفه می باشد و فرقی ندارد که آن را از کدام سمت وارد کنید. این قابلیت در عین سادگی بسیار پیچیده طراحی شده است. به این صورت که اپل برای این کار یک چیپست درون کابل جای داده است. در عکس زیر این چیپست را که در کابل است مشاهده می کنید:


 این چیپست باعث شده است که سادگی چرخشی بودن سیم ها در طول کابل به یک فرآیند پیچیده تبدیل شود و به صورت دیگری عمل کنند. به این صورت که 8 ردیف پین در دو طرف کابل وجود دارند و کارایی هر پین دقیقا مشابه کارایی پین زیرین خودش می باشد که این روند نیاز به یک پردازشگر دارد که جهت اتصال کابل را تشخیص دهد. اما این روش به همین جا ختم نمی شود و در واقع شماره گزاری کابل ها در این سیم به صورت 1 2 3 4 5 6 7 8 به 1 7 6 8 5 3 2 4 در آمده است. در عکس زیر نوع کارکرد این کابل به صورت کامل شرح داده شده است :


اما یکی دیگر از تغییرات این کابل , اضافه شدن امنیت به آن ها می باشد. به این صورت که تمامی دستگاه هایی که می خواهند از طریق این کابل به دستگاه های اپل متصل شوند باید تاییدیه ای از سوی شرکت اپل داشته باشند. این به این معناست که تولید دستگاه های متفرقه برای محصولات اپل دیگر کار ساده ای نخواهد بود و این امر به خاطر وجود چیپست درون این کابل ها می باشد. همین طور کابل های متفرقه نیز برای این دستگاه ها تولید نخواهند شد و شما مجبور به خرید کابل های اصل این دستگاه به قیمت 20$ خواهید بود. پس از این به بعد می توان تا مدتی مطمئن بود که دستگاه هایی که با iPhone 5 ما و یا محصولات جدید اپل کار می کنند دارای استاندارد خاصی می باشند که اپل آن ها را تایید کرده است. هنوز اپل هیچ شرکتی را برای ساخت محصولات سازگار با محصولات این شرکت تایید نکرده است ولی قرار است که در چند آتی کنفرانسی جهت آشنایی شرکت ها با نوع کارکرد این کابل و همین طور ثبت نام آنها جهت تولید محصول توسط اپل برگزار شود.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad
پاسخ
10 بهمن 1392 12:06
0
یه چند تا عکس از این کابل میذاشتین!!

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود