تروجان Shamoon کشف شد

تروجان Shamoon طبق گفته شرکت Kaspersky به صورت هوشمند قربانی های خود را در اینترنت انتخاب میکند . این تروجان با حجمی در حدود 900 کیلوبایت بر روی کامپیوتر قربانی نصب شده و شروع به دزدی اطلاعات می کند . همین طور این تروجان از طریق شبکه  نیز منتشر می شود و کامپیوتر های دیگری که بر روی آن شبکه وجود دارند را نیز مورد حمله قرار می دهد.

 

 

نکته اصلی در مورد این ویروس قدرت تخریب این ویروس است به این صورت که این تروجان بعد از دزدی اطلاعات به صورت یک ویروس شروع به پاک کردن اطلاعات خود و قربانی می کند و برای جلوگیری از کشف شدن قسمت Master Boot Record کامپیوتر را کاملا پاک می کند که این کار باعث می شود کامپیوتر دیگر روشن نشود.

 

روش کد نویسی این ویروس طبق گفته Kaspersky ‌خیلی شبیه ویروس Wiper می باشد که این ویروس به کامپیوتر های ایرانی حمله کرده بود و به گفته این شرکت پیش بینی می شود که این ویروس نسخه تکامل یافته همین ویروس است اما بدلیل سادگی کد نویسی و نوع عملکرد این ویروس پیش بینی می شود که هدف از این ویروس بیشتر دزدی مالی برای نویسنده های این ویروس است.

 

 

اطلاعات تکمیلی در آینده قرار خواهد گرفت ....

 

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود