سرویس iCloud مورد حمله هکر ها قرار گرفت

همانطوری ککه در مطالب قبلی برای شما توضیح داده بودیم , یکی از مشکلاتی که در سرویس Cloud ممکن است بروز کند , هک شدن و دزدی شدن از اطلاعات شماست . این دزدی به دلیل اینکه تمامی اطلاعات شما در اینترنت می باشد نسبت به دزدی های قبلی از خطر بالاتری برخوردار است. هکر ها همیشه از طریق باگ ها و اشکالات امنیتی برای رسیدن به مقاصد خود استفاده نمی کنند . یکی از مباحث مهم در هک مبحث " مهندسی اجتماعی " می باشد. در این موضوع هکر با جمع آوری اطلاعات به صورت مخفیانه از خود قربانی با استفاده از ترفند هایی راه خود را هموارتر  و تا حدی ساده تر می کند .

 

 

پیش از این شما می توانستید از طریق تماس تلفنی و جواب دادن به چند سوال پیش پا افتاده از اطلاعات حساب کاربری خود در iCloud رمز عبور خود را عوض کنید. این بار هکر ها با استفاده از این امکان توانستند به حساب کاربری خیلی از کاربر های این سرویس دسترسی پیدا کنند . در میان این حساب ها افراد مهمی هم وجود داشته اند که دزدی اطلاعات آن ها مهم اعلام شده است و اطلاعات حساب کاربری آن ها اهمیت زیادی داشته است. اطلاعات استفاده شده برای تعویض رمز عبور هم به راحتی از حساب های کاربری این افراد در سایت های دیگر به دست آمده بود.

 

اپل اعلام کرده است که فعلا تجدید رمز کاربری از طریق تلفن را غیر فعال کرده است و قرار است این سیستم را هر موقع که راه حل بهتری برای این مشکل پیدا کرد فعال سازی کند.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود