اپل اطلاعات شما را نمی دزدد !
اپل ، همکاری با NSA را برای باز گذاشتن راه نفوذ ، برای عملیات تحقیقاتی این سازمان انکار میکند. اپل اظهار میکند علیرغم اتهامات مبنی بر برنامه DROPOUTJEEP - که طبق شایعات به مقدار وسیعی از اطلاعات آیفون بدون اطلاع کاربر دسترسی داشته – از تمامی سودجویی های آن بی اطلاع بوده و از اتهامات مبراست.

اطلاعات محرمانه ای که توسط خلافکاران Edward snowden خریداری شده و به بیرون درز کرده حاکی از آن است که NSA به نرم افزاری مجهز است که به تمام اطلاعات iphon از قبیل پیام های کوتاه ، موقعیت مکانی و غیره به طور کامل دسترسی دارد. این موضوعیست که اپل نه تنها دست داشتن در تسهیل آن را انکار میکند ، بلکه از این موضوع کاملا اظهار بی اطلاعی می کند. در واقع اپل NSA را هکر های مخرب توصیف میکند و به کاربران میگوید که در برابر دسترسی خائنانه آنها به محتویاتios ، از آنها محافظت خواهد کرد. خلاصه شرح این بیانیه به صورت زیر است:

اپل هرگز با NSA برای ایجاد راه نفوذ به محصولات خود از جمله iphone همکاری نکرده است ، مضاف بر اینکه ما کاملا از این اتهام که NSA محصولات ما را مورد هدف قرار داده بود بی اطلاع بوده ایم. ما عمیقا به فکر امنیت اطلاعات و حفظ حریم شخصی مشتریان خود هستیم و تیم ما به طور مستمر در حال کار بر روی امنیت هرچه بیشتر محصولات است. هرگاه خبری مبنی بر حمله ای، همچون این مورد، برای خدشه دار کردن نام اپل به گوش ما میرسد ، با تمام وجود تلاش و تحقیق میکنیم تا مشکل به وجود آمده را حل کنیم. ما همچنان از منابع خود استفاده میکنیم تا از هکرهای مخرب یک قدم جلوتر باشیم.

عکس زیر نحوه کارکرد DROPOUTJEEP را به نمایش میگذارد. DROPOUTJEEP نرم افزاریست که بر روی iphone نصب میشود و اجازه دسترسی به قسمت های مختلف دستگاه و وارد کردن و خارج کردن اطلاعات از آن از جمله : پیام کوتاه ، پیغام گیر صوتی ، موقعییت جغرافیایی ، دوربین ، میکروفون ، موقعیت مکانی برج مخابراتی و غیره را فراهم میکند.

مدارک اصلی ، همکاری اپل را تصدیق نمیکنند اما سوال اصلی این است که NSAچگونه به سخت افزار iphoneدسترسی پیدا کرده است ، زیرا شواهد موجود مبنی بر آن است که پروسه اداری این عملیات مربوط به سال 2008 است و از آنجایی که نحوه کارکرد DROPOUTJEEP به گونه ایست که بر روی سخت افزار نصب می شود ، این عملیات در مورد نسخه های ماقبل پنچمین نسخه ios با شکست مواجه شد.
این نخستین باری نیست که اپل ملزم به واکنش به جزئیاتی شده که قصد به خطر انداختن موقعییت iphone را داشته اند ، شده است. در اوایل سال اخیر نیز اپل کنترل iMessage و راه نفوذ PRISM را انکار کرد. این بار نیز اپل به کاربران اطمینان خاطر میدهد ، که اطلاعاتشان هم چنان ایمن و محرمانه باقی بماند.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود