بدافزار Gauss مخرب تر از Flame

ویروس Flame بدون شک پیچیده ترین ویروس ساخته شده برای رایانه ها بود. این ویروس هدف اصلی اش دزدی اطلاعات در منطقه خاورمیانه بود اما به قدری این ویروس قدرت مند و کامل بود که تمامی کار های مخرب را در خود جای داده بود. ویروس Gauss دیروز توسط شرکت امنیتی Kaspersky شناخته شد و کار بر روی آن آغاز شد. هدف این ویروس دزدی اطلاعات بانکی اعلام شده است به این صورت که بر روی کامپیوتر قربانی به دنبال رمز عبور اکانت های شما هست. این ویروس تمامی اطلاعات بانکی شما از جمله Citibank, PayPal و دیگر حساب ها را دزدیده و به سرور نویسنده این وسروس انتقال می دهد.

 

 

 

این ویروس مانند بقیه ویروس ها از طریق وسایل جانبی مانند Flash Memory ها خود را به کامپیوتر های دیگر منتقل می کند . همین طور پس از آلوده شدن کامپیوتر به این ویروس یک فونت به نام Palida Narrow بر روی کامپیوتر قربانی دانلود می شود . هنوز معلوم نیست که هدف از دانلود این فونت بر روی کامپیوتر چیست. قدرت مخفی سازی این ویروس به مراتب از Flame  بالاتر است به این صورت که موقع جست و جو کردن برای پیدا کردن این ویروس به دلیل مخفی بودن آن به هیچ نتیجه ای نمی رسید. این ویروس یک یوزر کاربری هم بر روی کامپیوتر می سازد و اطلاعات آن را به اینترنت ارسال می کند. این ویروس همان طور که قابلیت پخش شدن از طریق حافظه های جانبی را دارد , قادر به پاک کردن خود از روی این دستگاه ها را نیز دارد به این صورت که در صورت نیاز می تواند خود را از روی حافظه جانبی پاک کند.

 

 

به دلیل روش های عملکرد این نرم افزار مخرب با Flame و Stuxnet پیش بینی می شود که برنامه نویسان آن ها در ارتباط بوده اند اما بدون شک بیش از 2,500 کاربر به این بدافزار آلوده شده اند که 3 برابر ویروس  Flame هست. شروع فعالیت این ویروس هم به احتمال زیاد از سال 2011 بوده است.

 

آپدیت :‌ شرکت Kaspersky روش شناخت این ویروس را همان فونت نصب شده توسط این ویروس اعلام کرده است . این ویروس هدف اصلی اش خاورمیانه و ایران و لبنان اعلام شده است .به دلیل اینکه این ویروس چند کشور را هدف قرار می دهد و به دنبال حساب بانکی می باشد احتمال می رود این ویروس به پشتوانه یک دولت نوشته شده است.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود