هک شدن سرور های Adobe

شرکت Adobe اعلام کرده است که اطلاعات بیش از 2.9 میلیون کاربر آن ها توسط هکر ها به سرقت رفته است. گفته شده است که هکر ها توانسته اند تا با نفوذ به شبکه های داخلی این شرکت ، اطلاعات کاربران این شرکت را از سرور ها به سرقت ببرند. اطلاعات به سرقت رفته شامل اطلاعات مربوط به وارد شدن به حساب کاربری مشتریان یعنی نام کاربری و رمز عبور به صورت کد شده می باشد. همین طور اطلاعات حساب بانکی از جمله Credit Card و debit card نیز به سرق رفته است.شرکت Adobe اعلام کرده است که علاوه بر سرقت اطلاعات مربوط به کاربران ، سورس چند نرم افزار معروف آن ها نیز به سرقت رفته است . هکر های با این نفوذ توانسته اند تا سورس برنامه های معرف Adobe Acrobat, ColdFusion,و ColdFusion Builder را به سرقت ببرند. سورس برنامه ها این امکان را به هکر ها می دهد تا با داشتن متن برنامه ، در آن ها حفره های امنیتی پیدا کنند تا بتوانند به رایانه هایی که از این برنامه ها استفاده می کنند نفوذ کنند. شرکت Adobe اعلام کرده است که از دست رفتن سورس نرم افزار ها برای آن ها زیاد مهم نیست و تمرکز خود را بر روی اکانت های از دست رفته مشتریان گذاشته است.


گفته شده است که کاربرانی که اطلاعات آن ها به سرقت رفته است طی یک ایمیل از آن ها درخواست تغییر رمز عبور و اطلاعات حساب های بانکی می شود. همین طور افرادی که این ایمیل را دریافت می کنند باید تراکنش های مالی حساب های خود را کنترل کنند تا از حساب های آن ها سوء استفاده نشود. همین طور حساب های آن ها از طرف شرکت Adobe برای یکسال به صورت رایگان کنترل می شود.

جالب است بدانید در نوامبر سال 2012 نیز یک هکر مصری به نام ViruS_HimA به سرور های این شرکت حمله کرد و اطلاعات مربوط به 150.000 کارمند این شرکت و هیمن طور شریکان این شرکت را بر روی اینترنت منتشر کرد. اطلاعاتی از جمله ایمیل ها و همین طور رمز های عبور کد شده مربوط به شرکت های بزرگی همچون US Military, USAF, Google, NASA DHL و کمپانی های دیگر در این اطلاعات بودند.


نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad
پاسخ
5 آبان 1392 10:54
0
kheili jaleb bood khili jaleb bood

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود