حفره امنیتی در iOS7

مدتی پیش یک حفره امنیتی در نسخه iOS6 به شما معرفی کردیم که با استفاده از آن می توانستید از اطلاعات شخصی یک تلفن همراه بدون دانشتن رمز عبور آن ، استفاده کنید و آن ها را مشاهده کنید.

هنوز مدتی از عرضه نسخه نهایی iOS7 نگذشته است که اولین حفره امنیتی در این سیستم عامل یافت شده است. این حفره امنیتی توسط یک جوان 27 ساله اهل پاکستان کشف شده است. در این حفره امنیتی شما می توانید بدون داشتن رمز عبور تلفن همراه ، با آن به صورت کاملا ساده ای تماس تلفنی بدون محدودیت برقرار کنید.

 

نکته جالب در این حفره امنیتی این است که به صورت بسیار ساده می توان از این حفره امنیتی استفاده کرد و نیاز به هیچ گونه برنامه جانبی و یا دانش برنامه نویسی برای استفاده از آن نخواهید داشت. روش استفاده از این حفره امنیتی به این صورت است که شما بعد از انتخاب گزینه Emergency Call به صفحه تماس های اضطراری منتقل می شوید. در آن صفحه شما شماره مورد نظر خود را بر روی کلید ها انتخاب می کنید و سپس به صورت متوالی و سریع بر روی دکمه تماس کلیک کنید.


 


بعد از این کار صفحه گوشی سفید خواهد شد و جالب است بدانید که در این حالت در اصل iOS7 در حال تماس گرفتن با شماره مورد نظر شماست . به همین سادگی شما امنیت جدیدترین سیستم عامل Apple را دور زده اید ! 'گفته شده است که با استفاده از این حفره امنیتی می توان به محیط Control Center نیز دسترسی پیدا کرد و از طریق آن نیز با دسترسی به تاریخچه نرم افزار های باز، به دوربین و همین طور تمامی برنامه ها دسترسی داشت.

 


 

جالب است بدانید که این حفره امنیتی به گوش Apple نیز رسیده است و قرار است تا در نسخه جدید و بروز رسانی آن ها این مشکل برطرف شود. اما راه حلی برای جلوگیری از این حفره امنیتی نیز به صورت ساده وجود دارد که شما می توانید آن را خودتان ببندید. این حفره امنیتی ناشی از بخش Control Center  در محیط قفل صفحه نمایش است. با غیر فعال کردن Control Center در Lock Screen استفاده از این حفره امنیتی غیر ممکن می شود.


نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود