ادعای عملی شدن سرقت هواپیما با سیستم عامل اندروید

در روز پنجشنبه فردی به نام Teso Hugo، ثابت کرد که می توان با سیستم عامل اندروید به جعبه ی گفتگوی امنیتی هواپیما نفوذ کرد و آن را ربود. هوگو تسوکه یک متخصص امنیتی و یک خلبان تحصیل کرده است، بیان می کند که چطور یک نفر می تواند تنها با استفاده از سیستم عامل اندروید و نه چیز دیگر یک هواپیما را سرقت کند.

 

او اینطور می گوید که دو سیستم مهم هواپیمایی یعنی سیستم خودکار وابسته به نظارت پخش و سیستم گزارش و تعیین مسیر رفت و آمدها و ارتباطات هوانوردان، به طور کامل محافظت و تصدیق نشده است و هرکس با اندکی دانش و ابزار کمکی می تواند به این سیستم ها از راه دور و بدون هیچ مشکلی نفوذ کند.

 

تسو به سادگی نرم افزار "actual flight code "را که به طور معمول برای آموزش خلبانان استفاده می شود و همچنین یک توقیف کننده فرستنده رادیوی است، از ebay در خواست می کند. در طول اثبات بیانیه خود، تسو کد یک هواپیمای واقعی را با جستجوی آسیب پذیری در یک ناوگان از هواپیماهای مجازی بررسی و رسیدگی می کند.(استفاده از هواپیماهای واقعی در این مورد مسلما غیر اخلاقی است.) به وسیله یک اپلیکیشن اندروید به نام PlaneSploit، تسو قادر به کنترل فرمان یک جت بوئینگ بود تا زمانی که این هواپیما در حالت خلبانی اتوماتیک قرار داشت.

 

در حالی که این بیانیه توجه های زیادی را به خود جلب کرده بود، اداره هواپیمایی فدرال و مدیریت امنیتی حمل و نقل هوایی اروپا ،هر دو اعلام کرده اند که این امر به سادگی امکان پذیر نیست.

 

Rockwell Collins شرکت سازنده سیستم هایی است که ربوده شده اند، بیان می کند که مشکل تسو این است که آن را با هواپیمای مجازی امتحان کرده است در حالی که این روش بر روی هواپیما های واقعی جواب نمی دهد. در راستای همین قضایا، اداره هواپیمایی فدرال متنی را منتشر می کند و در آن می گوید "این اداره با خبر است از اینکه یک مشاور آلمانی فناوری اطلاعات یک مسئله امنیتی را در مورد سیستم مدیریتی پرواز تنها با استفاده از یک کامپیوتر رومیزی شناسایی کرده است و روش شرح داده شده نمی تواند سیستم خلبان خودکار را با استفاده از از سیستم مدیریت پرواز کنترل کند و یا خلبان را در مورد راه اندازی سیستم خلبان خودکار مجبور کند. بنابراین هکر نمی تواند تمام کنترل هواپیما را همانطور که مشاور ادعا کرده است به دست گیرد."

 

تسو در حال حاضر ،یازده سال است که در صنعت IT، مشغول به کار است. و قبل از آن، یک خلبان آموزش دیده و دارای مجوز تجاری به مدت 12 سال بود.  23 سال تجربه اش از این دو حرفه باعث شده است که او مردم را در مورد وضعیت امنیتی حمل و نقل هوایی سیستم های کامپیوتری و پروتکل های ارتباطی ناامن، آگاه سازد.

نویسنده :

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود