نتایج جستوجوی آلوده Google و Bing
یکی از مشکلات موتور های جستوجوگر ,وجود سایت های آلوده به ویروس و بدافزار هاست. این گونه سایت ها نباید به عنوان پاسخ جستوجوی مردم در موتور های جستوجوگر معرفی شوند. در اصل معرفی این سایت ها یک نوع خیانت به مردم و کاربران است  و برای آن‌ها به عنوان یک دام تلقی می‌شود. موتور های جستوجوگر هر روزه در حال به کارگیری روش های نوینی برای شناسایی این سایت ها و تحریم آن‌ها هستند. شرکت مستقل امنیتی AV-Test که یک شرکت آلمانی است , طی یک تحقیق ۱۸ ماهه به نتایج جالبی در مورد امنیت پاسخ های دریافتی از موتور های جستوجوگر رسیده است. این سایت اعلام کرده است که برخلاف گفته‌ی موتور های جستوجوگر , نتیجه دریافت شده از این سایت ها آن طور که باید امن نیستند.


در این تحقیق بیش از ۴۰ میلیون سایت در نتایج ۷ موتور جستوجوگر بررسی شدند. ۱۰ میلیون از این سایت ها نتایج بررسی شده از Google و Bing است. ۱۳ میلیون از موتور جستوجوگر Yandex که یک سایت روسی است و بقیه آن ها نیز مربوط به Blekko, Faroo, Teoma, و Baidu می باشد. در این نتایج ۵۰۰۰ سایت آلوده به بدافزارها بودند. سایت Yandex بیشترین نتایج آلوده را به کاربران نمایش داد. سایت Bing به کاربران خود ۱۲۸۵ سایت آلوده را نمایش داد اما Google تنها ۲۷۲ سایت آلوده در نتایج جستوجوی خود آورده بود. این نتایج به این معناست که Google به مراتب امن‌تر از Bing است و برای جتوجوی روزانه مطمئن‌تر.
داشتن نتایج آلوده در سایت های معرفی شده به عنوان نتایج جستوجوی مردم یک امر عادی به شمار می‌آید. به این دلیل که هرروزه ترفند‌های جدیدی برای دور زدن سیستم‌های ضدویروس این سایت‌ها یافت می‌شود. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد , دقت کاربر در وارد شدن به این سایت‌هاست . کاربران باید توجه داشته باشند که به هر سایتی وارد نشوند و بر روی آن‌ها کلیک نکنند. همین طور داشتن یک نرم‌افزار ضدویروس و یک دیوارآتش (FireWall) بر روی رایانه‌های شخصی امری واجب است و راه نفوذ خیلی از این سایت‌ها را می گیرد.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود