حفره امنیتی در iOS 6.1
همان طور که خواندید یک حفره امنیتی در سیستم عامل iOS 6.1 کشف شده است که یک هکر می تواند بدون داشتن رمز عبور تلفن همراه شما، به گوشی شما دسترسی پیدا کند. هکر با استفاده از این حفره می تواند به دفترچه تلفن شما وارد شود و همین طور عکس های ذخیره شده در گوشی را مشاهده کند. این حفره اجازه دسترسی به صفحه اصلی گوشی را نمی دهد و فقط می توان به دفترچه تلفن دسترسی پیدا کرد. دسترسی به عکس های گوشی نیز با استفاده از Contact ها صورت می گیرد و شما هنگام تنظیم یک عکس برای یک شماره تلفن می توانید عکس های گوشی را نیز مشاهده کنید.


روش انجام این هک نیز ساده نیست و شامل مراحلی می باشد و به همین دلیل به صورت اتفاقی نمی توانید این هک را انجام داد. مراحل آن نیز شامل شماره گیری تلفن های اضطراری، نگه داشتن گوشی در حالت Stand- by و از همه مهم‌تر سرعت عمل بالا نیاز است.

مراحل این هک به صورت زیر است :

1. دستگاه را قفل کنید.

2. اسلایدر باز کردن گوشی را بکشید تا به منوی رمز وارد شوید.

3. روی گزینه  Emergency Call کلیک کنید.

4. دکمه Sleep گوشی را نگه دارید تا منوی خاموش کردن گوشی ظاهر شود. گزینه  cancel را فشار دهید (منوی بالای گوشی آبی می شود). سپس شماره تلفن اضطراری‌ای را شماره گیری کنید ( مانند 911 ) و سپس به سرعت قطع کنید.

5. گوشی را با دکمه Sleep قفل کنید و سپس آن را با دکمه Home روشن کنید.

6. اسلایدر را بکشید و باز کنید و دکمه Sleep را نگه دارید و بعد از 3 ثانیه بر روی emergency call کلیک کنید. این کار گوشی را به دفترچه تلفن منتقل می کند.


نکته : برای ماندن در دفترچه تلفن باید دکمه Sleep را نگه دارید و تا وقتی که آن را نگه داشته اید در این محیط خواهید ماند.

وجود حفره امنیتی در سیستم عامل های iOS بی سابقه نیست و در  iOS 4.1 در 2010 یک چنین حفره ای وجود داشت که بدون داشتن رمز عبور امکان دسترسی به دفترچه تلفن گوشی، پیامک ها  و ایمیل ها وجود داشت. این حفره در آپدیت iOS 4.2 برطرف شد. بنابراین این حفره امنیتی نیز در آپدیت بعدی iOS از سوی اپل بسته خواهد شد.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود