Siri و iWatch
گزارش شده که Siri محصول اپل با قدرت بالا تر آماده ارائه سرویس دهی به برنامه های ثانویه که روی آیفون و آیپد توسعه میابند و احتمالا دستبندهای سلامتی به ویژه  iWatch ، است . در واقع اپل قابلیت های Siri را در ios 7 افزایش میدهد مثل اضافه کردن قابلیت گذاشتن پیام در توییتر ، گرفتن اطلاعات از ویکیپدیا و غیره که به صورت صوتی در اختیار شما قرار می گیرد. هرچند هم چنان این سیستم محدود به زیر مجموعه کوچکی از برنامه های موجود برای ios است.
طبق اظهارات مقامات خودی اپل ، به زودی تغییرات اعمال خواهد شد. بنا به منابع ، اپل از نوعی  API مرتب سازی استفاده می کند ، تا برنامه نویسان اپلیکیشن های ios بتوانند سیستم کنترل صوتی را با عنوان برنامه خود ادغام کنند. 
در حال حاضر  Siri با بعضی برنامه های ثانویه ، مثل برنامه "Open Table"   - که برای جست و جو و رزرو میز در رستوران های نزدیک به شما کاربرد دارد – همکاری میکند.
تغییرات میتواند به این معنا باشد که شما میتوانید از طریق برنامه های دیگری مثل Google Voice ارتباط تلفنی برقرار کنید یا از طریق برنامه های دیگر پیام کوتاه بفرستید.


در همین حال این موضوع قابل توجه است که Siri در زمینه های مختلف چگونه ظاهر میشود. مثلا نمایش خودکار برنامه تناسب اندام ، وقتی سنسور های حسی متوجه میشوند که کاربر مشغول انجام فعالیت ورزشی است نیازمند یک صفحه نمایش کوچکتر است که میتواند راه را برای عرضه محصولی که این روز ها شایعات فراوانی را به خود اختصاص داده یعنی iWatch ، باز کند. هرچند این خبر تاکنون رسما منتشر نشده است.
این ساعت هوشمند با صفحه نمایش کوچکتری از ios نسبت به شرایط مختلفی که کاربر در آن قرار می گیرد خود را وفق داده و mode  خود را تغییر دهد.
قبلا در اکتبر 2013 ، اپل Cue را معرفی کرد که موتور جستجوییست که قادر است به ایمیل ها و حساب های کاربری دیگر شبکه های اجتماعی دسترسی پیدا کرده و قرار های ملاقات و رویداد هایی را که در تقویم شخصی کاربر ثبت نشده را پیدا کند. این حرکت اپل در واقع محصولی برای رقابت با موتور متنی اندروید شرکت گوگل انجام شد.


دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود