سرقت از دستگاه خودپرداز با درایو USB
اخیرا مجرمین سایبری اروپایی دست به سرقت پول از دستگاه های خود پرداز زده اند. جزئیات این حمله در کنگره بحران محاسباتی در آلمان منتشر شد ، که با هم مروری بر آن خواهیم داشت.
سارقان در طی این حمله با ایجاد یک حفره در دستگاه خودپرداز و جاسازی یک درایو USB کد سرقت را روی دستگاه نصب میکردند. اولین نشانه این سرقت ها در تابستان گذشته ظاهر شد ، که بانک قربانی با وجود تدابیر امنیتی شدید قرار داده شده در محل برای جلوگیری از سرقت ، با پیغام خالی شدن دستگاه خودپرداز از پول نقد مواجه شد. جالب است بدانید سارقان بعد از اتمام سرقت ، حفره ایجاد شده را پر می کردند  تا بتوانند مکررا از این ترفند برای دستبرد زدن به دستگاه های دیگر نیز استفاده کنند.

درایو فلش به منظور نصب نرم افزارهایی مورد استفاده قرار می گرفت که سارقین بتوانند هر زمان که تمایل داشتند ، با وارد کردن کد 12 رقمی مخصوص رابط جدیدی برای دستگاه خودپرداز تعریف کنند.
رابط مخصوص تمامی موجودی های دستگاه های آن بانک را به نمایش میگذارد و با این کار زمان بیشتری برای سارقین میخرد تا با دستبرد زدن به پر پول ترین دستگاه خود پرداز علاوه بر سود بیشتر احتمال افشا شدن این جرم را کمتر کند.
طراحان این درایوهای USB با اعتماد به شریک کلاه برداری خود ، کدهای ثانویه ای طراحی کردند که به طور مکرر و خودکار تغییر میکند، که احتمالا به این منظور استفاده میشد که به محض دریافت وجه نقد از دستگاه ، برای مطلع کردن دیگر اعضای باند فعال شوند.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad
پاسخ
10 بهمن 1392 12:00
0
سلام  اگه میشه منبع پستتون رو هم ذکر کنید تشکر
پاسخ
16 اسفند 1392 15:06
0
آفلاین
AhmadParsa, سلام این مطلب از سایت slashgear هست

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود