ویندوز10 هفت‌ام مرداد عرضه می‌شود
روز گذشته مسوولان مایکروسافت ‌رسما تاریخ دقیق عرضه‌ی جدیدترین نسخه‌ی ویندوز را تایید کردند.
IBM و Nvidia دو غول ساخت سخت افزار، پرسرعت ترین ابر رایانه را می سازند
در یک همکاری به ارزش ۳۲۵ میلیون دلار ما بین وزارت انرژی آمریکا و آی بی ام، این شرکت دو ابر رایانه ی عظیم به نام های Sierra و Summit را خواهد ساخت. با این کارروش ابرمحاسباتی این شرکت را با شتاب دهنده های پردازشی کمپانیانویدیا و شبکه های پرسرعت شرکت مِلانوکس ترکیب خواهد کرد.
به روز رسانی نسخه 8.1 ویندوز همزمان با پایان دوره XP
هشتم آپریل روزیست که مایکروسافت پشتیبانی خود را از ویندوز XP متوقف میکند. این موضوف می تواند خبر بدی برای کاربران XP باشد اما در عین حال این روز ممکن است روزی باشد که نسخه 8.1 ویندوز عرضه شود. همچنین هشتم آپریل مصادف سه شنبه معروف مایکروسافت یعنی "Patch Tuesday, ” است ، که مایکروسافت آپدیت محصولات خود را عرضه می کند و ایرادات و نواقص را بر طرف میکند.
روت کردن اندروید به چه معناست ؟
حتما واژه ی روت کردن را شنیده اید , روت کردن یکی از ویژگی های مهم گوشی های اندرویدی است که شما را با دنیای Open Soruce بودن اندروید آشنا می سازد , حال این روت کردن به چه معناست و چه ویژگی هایی دارد و به چه درد میخورد ؟
ویندوز 8.1 منتشر شد
امروز در کنفرانس Build 2013 مایکروسافت از ویندوز 8.1 یا همان ویندوز آبی پرده برداری کرد. از مهترین تغییرات ویندوز 8.1 بازگشت دکمه استارت است. چیزی که در ویندوز 8 باعث نارضایتی کاربران شده بود. ویندوز 8.1 در windows store به صورت رایگان قابل دریافت است.
اولین ویدئو رسمی از ویندوز 8.1
شرکت مایکروسافت به تازگی یک ویدئو 4 دقیقه ای از ویندوز 8.1 بر روی اینترنت منتشر کرده است.این ویدئو کوتاه ویندوز 8.1 را در یک نگاه به شما نشان میدهد و ویژگی هایی جدید ویندوز 8.1 در این ویدئو نشان داده شده است
ادعای عملی شدن سرقت هواپیما با سیستم عامل اندروید
فردی به نام Teso Hugo که متخصص امنیتی و همچنین خلبان تحصیل کرده است با ذکر دلایلی که به سیستم های هوایی و خلبانی اتوماتیک مزبور می شود،بیان می کند که چطور می توان تنها با استفاده از سیستم عامل اندروید و نه چیز دیگر یک هواپیما را سرقت کرد، در حالی که این بیانیه توجه زیادی را به خود جلب کرده است، اداره هواپیمایی فدرال و مدیریت امنیتی حمل و نقل هوایی اروپا، هر دو اعلام کرده اند که این امر به سادگی امکان پذیر نیست . . .
از مایکروسافت اصرار، از بقیه انکار !
شرکت مایکروسافت، تنها تا یک سال دیگر از ویندوز XP حمایت خواهد کرد و پس از آن، دیگر هیچ خدماتی را برای این ویندوز ارائه نخواهد داد. به همین دلیل است که مایکروسافت این روزها در پی اصرار به شرکت های تجاری ست تا سیستم عامل های خود را به ویندوز 7 و یا 8 ارتقا دهند. این شرکت، خدمات حمایتی خود را دیگر شامل نرم افزار آفیس 2003 هم نمی کند. تهدید خطرات امنیتی و عدم ارائه خدمات فنی به علاوه ی دیگر دلایل ذکر شده، همه و همه می تواند انگیزه هایی باشد تا شرکت های تجاری به تغییر سیستم عامل های خود رضایت دهند. برای کسانی که سیستم عامل هایشان را ارتقا دهند پیشنهادهای تشویقی ویژه ای نیز از طرف مایکروسافت درنظر گرفته شده است.
پنج ویژگی برتر ویندوز آبی به ویندوز ۸
این هفته، اخبار زیادی را درباره ی اولین به روز رسانی ِ بزرگ ویندوز هشت توسط مایکروسافت می شنویم. همچنین می شنویم این نسخه ی به روز شده که "ویندوز آبی/windows blue" نامیده می شود، چگونه آینده ی این شرکت را بهبود خواهد بخشید. برای آگاهی کسانی که تاکنون درباره این نسخه نشنیده اند: ویندوز blue ، نسخه ی جلا داده شده و صیقل خورده ای از ویندوز هشت است به ویژه آنجایی که رابطه ی بین سیستم عامل و کاربر را بسیار مورد توجه قرار می دهد. در اینجا به نکات ظریفی که تاکنون درباره این محصول تازه به ثمر رسیده منتشر شده است، نگاه کوچکی می اندازیم:
آینده دنیای تکنولوژی از دید مایکروسافت
شرکت مایکروسافت در یک ویدئو به آینده دنیای تکنولوژی پرداخته است و تصویری از ایده های خود برای دنیای کامپیوتر ترسیم کرده است. در این ویدئو امکاناتی را مشاهده می کنید که به گفته این شرکت تا ۱۰ سال دیگر در خانه ها وجود خواهند داشت...
1 2