پورت VPN های غیر قانونی بسته شد، VPN قانونی چیست؟


به گزارش خبر نگاران حقوقی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از اينكه اخوان بهابادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در 7 بهمن ماه از ارائه VPN قانوني در كشور خبر داد، استفاده از ساير VPNها در كشور غيرقانوني شد.

در همین راستا پایگاهی که با آدرس vpn.ir برای ثبت نام و کسب اطلاعات درباره VPN های قانونی در نظر گرفته شده است در اين سايت ذکر شده که «شبکه‌های اختصاصی و امن برای انتقال اطلاعات سازمان‌ها روی بستر شبکه عمومی اینترنت به عنوان بخشی از کسب و کار سازمان‌های بزرگ، موضوعی است که امروزه قابل صرف نظر کردن نیست و اخلال در سرویس‌های مبتنی بر این نوع شبکه‌ها، هزینه‌های زیادی را برای سازمان‌ها در پی خواهد داشت.» همچنین در این سایت اشاره شده است که وی پی ان قانونی، سیستم فیلترینگ را دور نمی زند.

صبح امروز تمامی پورت‌های VPN‌ غیرقانونی در کشور بسته شد
 
همچنين پس از امكانات فراهم شده براي استفاده از VPN‌هاي قانوني، از صبح امروز تمامی پورت‌های VPN‌ فاقد مجوز در کشور بسته شده‌اند.

براساس این خبر، از روز گذشته دسترسی به تمام پورت‌های VPN‌ که مجوز قانونی لازم را نداشتند، متوقف شد که احتمال می‌رفت این عدم دسترسی به دلیل اختلال باشد.

اما تا صبح امروز عدم دسترسی به این پورت‌ها ادامه داشت و امروز سرویس‌دهندگان بازار VPN‌ نیز به مشتریان خود اعلام کرده‌اند: تمامی پورت‌های آنان بسته‌ شده‌اند.

کسانی که عضو نیستند، نمی توانند اینجا را مشاهده کنند.

نویسنده :

هدف ما از طراحی این سایت این بود که قدمی در بهبود سطح علمی فارسی زبانان به خصوص مردم عزیز میهن خود در زمینه ی فن آوری های نوین و تکنولوژی های روز دنیا برداشته باشیم.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود