چوب حراج نوکیا بر سرویس Here Maps
آنطور که گزارشات اخیر نشان می دهد، یک سال پس از آنکه نوکیا واحد موبایل خود را به کمپانی مایکروسافت فروخت، حالا در نظر دارد کسب و کارش در زمینه نقشه را نیز که در حال حاضر روی پروژه Here Maps فعالیت دارد، به شرکت دیگری واگذار نماید. براساس گزارش بلبومبرگ، این شرکت فنلاندی ممکن است برای تمرکز نمودن روی کسب و کار شبکه بیسیم خود اقدام به چنین کاری نماید.
وزیر ارتباطات: اختلالات وایبر مربوط به داخل کشور نیست
روزهای آغازین سال ۹۴، کاربران وایبر در حین کار با این اپلیکیشن پیام رسان با اختلالات و مشکلاتی مواجه شدند. عدم اتصال، ارسال نشدن عکس یا ویدیو و عدم برقراری تماس برخی از ایراداتی است که ایرانیان در نوروز امسال با آن سروکار داشتند.
جشنواره وب ایران با معرفی برگزیدگان به پایان رسید
هفتمین جشنواره وب ایران در روز دوشنبه 27 بهمن‌ماه با معرفی برگزیدگان وب و موبایل ایران به پایان رسید. جشنواره وب ایران 1393 در روزهای 26 و 27 بهمن‌ماه میزبان بیش از 700 متخصص و کارآفرین در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی بود و به برندگان نهایی تندیس اهدا شد
ارائه دهندگان برتر اینترنت پرسرعت 2014
سازمان تنظیم مقررات، هر چند وقت یکبار نام ارائه دهندگان برتر اینترنت پرسرعت را معرفی می کند. پس از تاخیر دو ماهه،این سازمانرتبه بندی شرکت های اینترنتی در سه ماهه دومسال جاری را اعلام کرده است.
50 درصد جرائم فضای مجازی مربوط به فیشینگ
رییس پلیس فتای گلستان اعلام کرده که نیمی از شکایت‌های ارسال شده به نیروی انتظامی از فضای مجازی، مربوط به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد به صورت اینترنتی بوده است. این آمار مربوط به پرونده‌های تشکیل شده از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه در پلیس فتای استان گلستان است.
نسخه پیشرفته “Tile” مرورگر Firefox
برای برخی ، روز وحشت فرا رسید. کوشش موزیلا برای کسب درآمد از طریق تزریق ماهرانه تبلیغات در tab جدید Firefox بالاخره به ثمر رسید. اما موزیلا توضیحاتی برای کاهش نگرانی کاربران داده است که این موضوع کاملا یک ویژگی اختیاری است و برای کاربرانی که تمایل به استفاده از این آپشن را ندارند ، راه فراری قرار داده شده است.
مترجم اسکایپ برای کاربران ویندوز 8.1
مایکروسافت وعده‌ی عرضه‌ی سیستم مترجم آنی اسکایپ را تا پایان سال جاری میلادی داده بود. حال ردموندی‌ها نسخه‌ی پیش‌نمایش سیستم ترجمه‌ی آنی در مکالمه‌ی ویدئویی را برای ویندوز ۸.۱ رونمایی کرده‌اند.
کاهش طرفداران نوجوان فیس بوک
در حالیکه شمار طرفداران شبکه های اجتماعی رو به رشد فزاینده ای است ، تعداد طرفداران فیسبوک رو به کاهش میرود و این موضوع به خوبی مشهود است. به خصوص کاهش نوجوانان به این شبکه اجتماعی باعث شده است تا در گزارشی علت آن را جستوجو کنیم. در ادامه با ما همراه باشید ...
نسل های مختلف شبکه های بی سیم
احتمالا کلمه های 1G , 2G , 3G , 4G و 4G LTE به گوشتان خورده است. به زبان ساده G برگرفته از حرف اول کلمه Generation (نسل) در جمله Next Generation Of Wireless Technologies گرفته شده که به معنای نسل بعدی تکنولوژی شبکه‌های بی سیم میباشد. در ادامه تفاوت میان این نسل ها را به صورت کامل بررسی می کنیم و امکانات آن را برای شما بازگو می کنیم.
اینترنت با مغز ما چه می کند؟
قبول کنیم یا نه، این روزها اینترنت و شبکه های اجتماعی در حال تغییر دادن دنیای ما هستند. بسیار واضح به نظر می رسد که ما زمان زیادی را برای فکر کردن درباره پیامدهای واقعی این قضیه و تاثیری که بر روابط فیزیکی و روزمره مان گذاشته است، اختصاص نمی دهیم. اما دانشمندان معتقدند، اینترنت به طور قطع پیامدها و آثار خاص خود را در زندگی ما به جا می گذارد. نسل آمیخته با اینترنت، سریع تر عمل میکند و قادر است اطلاعات را با سرعتی بیشتر از نسل گذشته تجزیه و تحلیل کند، اما طرف دیگر ماجرا، نکاتی منفی را بازگو میکند.