نسخه پیشرفته “Tile” مرورگر Firefox

 


 

برای برخی ، روز وحشت فرا رسید. کوشش موزیلا برای کسب درآمد از طریق تزریق ماهرانه تبلیغات در tab جدید Firefox بالاخره به ثمر رسید. اما موزیلا توضیحاتی برای کاهش نگرانی کاربران داده است که این موضوع کاملا یک ویژگی اختیاری است و برای کاربرانی که تمایل به استفاده از این آپشن را ندارند ، راه فراری قرار داده شده است.

Tiles یک ویژگی اختیاری برای کاربران موزیلا است که با باز کردن پنجره جدید قادر به مشاهده تبلیغات در آن هستند. این تبلیغات دقیقا شبیه تبلیغاتی که تا کنون در وب سایت های مختلف دیده اید نیستند ولی ماهیت و ذات آنها یکسان است ، که سایت یا مطالبی که شما درخواست یا جست و جو نکرده اید اما افرادی برای دیده شدن آن مطلب هزینه ای را پرداخت کرده اند ، برای شما قابل رویت می باشد.

همچنین Tile قطعا یک مجموعه ایستا نیست بلکه قبلا گزارش شده که که محتوای آن با زمان طبق نیازهای کاربر ( بیشترین و آخرین جست و جوها) تغییر میکند. اما با این حال کاربر میتواند انتخاب کند که این آپشن مرورگر را نیاز دارد یا نه. حذف این مورد بسیار ساده است. فقط کافیست روی علامت چرخ دنده بالای سمت راست صفحه کلیک کرده و یکی از گزینه های Enhanced ، classic و یا Blank را انتخاب کنید.

 

 

ظهور اینگونه تبلیغات طبیعتا این سوال را به وجود می آورد که آیا این موضوع اطلاعات شخصی کاربران را تهدید می کند یا خیر؟ موزیلا این موضوع را که در این راستا مقدار اندکی جمع کردن اطلاعات نیاز است ، انکار نمیکند . حداکثر اطلاعاتی که برای این منظور مورد نیاز است شامل کشور اقامت کاربر ( محل دقیق نیاز نیست) و تعداد دفعاتی که کاربر از Tile استفاده کرده ، می باشد.

قطعا با اضافه شدن این ویژگی به موزیلا ، جایگاه این مرورگر در رقابت با دیگر مرورگر ها متفاوت خواهد شد هرچند در حال حاضر کاربران این ویژگی را نادیده میگیرند و با خود فکر می کنند که به محض اضافه شدن این آپشن آن را خاموش کنند ، اما باید دید که Tileدرآمدی را که موزیلا امیدوار است ارزش خشم کاربران خود را داشته باشد ، به دنبال دارد یا خیر؟

منبع خبر : slashgear
دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود