راهنمای استفاده از Outlook 2013
نرم افزار Outlook یکی از برنامه های بسته نرم افزاری Microsoft Office  است. با نصب Microsoft Office  این برنامه نیز به صورت پیش فرض نصب می شود اما به سبب سختی فعال سازی این نرم افزار کمتر کسی از آن استفاده می کند. اما شما می توانید از این نرم افزار برای تمامی اکانت های ایمیل خود از جمله Gmail  و Live استفاده کنید. به این صورت که شما با اضافه کردن این اکانت ها به نرم افزار Outlook می توانید ایمیل های خود را به محض دریافت ، بر روی رایانه خود دانلود کرده و آن ها را به صورت Offline  مرور کنید. همین طور امکاناتی فوق العاده در این نرم افزار وجود دارد و شما می توانید در یک محیط یکسان تمامی ایمیل های خود را داشته باشید. پس دیگر نیاز نیست برای مشاهده هر ایمیل خود به وب سایت شرکت های مختلف وارد شوید.

اما نحوه فعال سازی این نرم افزار برای اکانت های مختلف ، روش های گوناگونی دارد. بسته به نوع سرویس دهنده باید تنظیمات آن را بر روی Outlook انجام داد تا بتواند اطلاعات مربوط به ایمیل ها را به درستی از سرویس دهنده دریافت کند. به طور مثال سرویس دهنده Gmail  از ورودی IMAP و از خروجی SMTP استفاده می کند. در این آموزش به شما یاد خواهیم تا یک اکانت Gmail بر روی Outlook تنظیم کنید و اطلاعات ایمیل مربوط به آن اکانت را در رایانه خود به راحتی دریافت کنید .

ابتدا برنامه را اجرا کنید. بدیهیست برای وارد کردن اکانت جدید به برنامه باید به اینترنت متصل باشید.

پس از اجرای برنامه مشاهده می کنید که صفحه ای باز شده است که از شما می پرسد آیا تمایل به اتصال به ایمیل ها را دارید یا خیر که ما در این قسمت گزینه Yes را انتخاب می کنیم.
در این مرحله باید شما اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود را وارد کنید. این قسمت کمی پیچیده است و ممکن است نیاز به تنظیمات دقیقتری را داشته باشد. به طور کلی برای اکانت های شرکت های معتبر نیاز به تنظیمات پیچیده نیست. شما کافیست تا اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود در Gmail را وارد کنید نرم افزار تنظیمات را برای آن دریافت می کند. به صورت زیر :

در صورتی که شما صفحه زیر را مشاهده کردید ، تنظیمات به صورت صحیح اعمال شده است و شما می توانید از نرم افزار استفاده کنید اما در صورتی که با خطا رو به رو شدید باید وارد تنظیمات پیشرفته شوید .

حال شما می توانید با کلیک بر روی گزینه Finish به محیط برنامه وارد شوید و از این محیط استفاده کنید . این نکته را نیز باید بگوییم که به دلیل وارد کردن اکانت جدید ، برنامه تمامی ایمیل ها و فایل های attach شده را بر روی رایانه شما دانلود می کند تا بتوانید آن ها را به صورت Offline نیز مرور کنید. این فرآیند بسته به میزان ایمیل های شما و همین طور سرعت اینترنت شما می تواند متغیر باشد و ساعاتی به طول انجامد. زمانی که در نوار پایین برنامه عکس زیر را مشاهده می کنید ، برنامه در حال بروزرسانی خود از سرور اکانت شما می باشد .


در قسمت سمت چپ برنامه می توانید اکانت های خود را مشاهده کنید. شما شما می توانید فولدر های مختلفی را بر روی سرور و همین طور برنامه ایجاد کنید تا ایمیل های خود را مدیریت کنید . همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید قسمت های مختلف موجود برای مشاهده یک ایمیل برای شما آورده شده است. برای ارسال ایمیل جدید می توانید به راحتی بر روی گزینه New Email کلیک کرده و ایمیل های خود را ارسال کتید. شما می توانید از هرکدام از ایمیل هایی که ایجاد کرده اید برای ارسال استفاده کنید .


در ارسال ایمیل شما می توانید از تمامی قابلیت های ارسال ایمیل نیز استفاده کنید. حتی می توانید فایل و عکس هایی را که می خواهید درون ایمیل خود قرار دهید و یک ایمیل با فرمت HTML ارسال کنید. ارسال فایل به همراه ایمیل نیز در این برنامه وحود دارد. همین طور محیط ارسال ایمیل نیز به صورتی کاملا حرفه ای طراحی شده است و سعی شده است تا از امکانات برنامه Word نیز استفاده شود تا بتوان ایمیل هایی زیبا تهیه کرد.

در قسمت بعد سعی می کنیم تا امکانات دیگر این نرم افزار را برای شما بازگو کنیم. امکاناتی که می توانید لیست ایمیل های خود را از سایت های دیگر مانند Gmail Contacts بر روی Address Book یا همان دفترچه تلفن Outlook وارد کنید . نظرات خود را در مورد نحوه آموزش ها برایمان بفرستید . همین طور می توانید آموزش برنامه های   مختلف را که مورد نیاز شماست برایمان ارسال کنید تا برایتان انجام دهیم.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad
پاسخ
14 آبان 1392 17:24
0
عالی بود. دم شما گرم

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود