استاندارد سازی شارژ بیسیم
می دانیم که هر فرآیندی که اختراع می شود نیاز به یک استاندارد خاص برای استفاده دارد. به طور مثال درحال حاضر اکثر تلفن های همراه از پورت mini USBبرای انتقال اطلاعات به رایانه استفاده می کنید و از همین پورت نیز برای شارژ دستگاه استفاده می شود. این استاندارد باعث می شود که شما بتوانید از یک شارژر برای چندین دستگاه استفاده کنید.

شارژ بیسیم در سال 2006 اختراع شد و در سال 2009 به عموم معرفی شد اما استفاده عملی از این تکنولوژی از سال 2011 رونق گرفت و در تلفن های همراه به تولید انبوه رسید. عمر کوتاه استفاده از این تکنولوژی باعث شده است که استانداردی برای آن وجود نداشته باشد و یا اگر بخواهیم بهتر بگوییم ، هر کمپانی شارژ بیسیم خود را با روش خود انجام می دهد. به تازگی استانداردی برای این تکنولوژی تعریف شده است که شرکت های بزرگی همچون Google و AT&T به این استاندارد پیوسته اند. از طرفی رستوران های McDonald و همین طور Starbucks این استاندارد را امضا نموده اند که در میز های غذا خوری خود از این شارژ استفاده کنند تا مشتریان زمانی که تلفن همراه خود را بر روی میز قرار می دهند ، تلفن آن ها شارژ شود .

 

شرکت Qualcomm نیز به استفاده از این استاندارد که همان Power Matters Alliance (PMA) می باشد پیوسته است. پیوستن این شرکت باعث می شود شرکت های رقیب آن نیز به استفاده از این استاندارد ترغیب شوند. عمومیت پیدا کردن شارژ بیسیم باعث می شود که دستگاه های تولید شده نیاز به شارژ های مختلف نداشته باشند و تمامی تلفن های همراه را بتوانند با یک شارژر شارژ نمود. همین طور این شرکت قرار است در استاندارد سازی نیز به این استاندارد سازی بین المللی کمک کند .

 

جالب است بدانید که تا به حال این استاندارد را بیش از 100 شرکت امضا نموده اند. به طور مثال شرکت General Motors به این استاندارد پایبند شده است و قرار است تا شارژر های بیسیم را در اتوموبیل های تولید شده خود قرار دهد. شرکت AT&T نیز تمامی سازنده های تلفن های همراه زیر مجموعه خود را موظف کرده است که استاندارد PMA را تا سال 2014 در دستگاه های خود استفاده نمایند.


 


نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود