انتخاب Ctrl + Alt + Delete اشتباه بود

بیل گیتس ، موسس مایکروسافت در یک کمپین در دانشگاه هاروارد شرکت کرده است که در این کنفرانس در مورد استفاده از ترکیب دکمه های Ctrl + Alt + Delete صحبت های جالبی انجام گرفته است . می دانیم که برای راه اندازی و وارد شدن به صفحه سیستم عامل ویندوز باید از دکمه های Ctrl + Alt + Delete استفاده کنیم و دقیقا نمی دانیم که چرا باید این کار را بکنیم ! دکمه های Ctrl + Alt + Delete در اصل برای راه اندازی مجدد سیستم استفاده می شود و این ترکیب دکمه ابتدا به همین منظور استفاده می شده اند. پس بنابراین استفاده از آن برای وارد شدن به ویندوز امری غیر منطقی به نظر می رسد.


 


 

در جواب سوال مجری کمپین از بیل گیتس در همین موضوع ، وی جوابی جالب داد :

برای راه اندازی سیستم عامل نیاز به یک رفتاری بود تا به سطح پایین از برنامه نویسی از طرف کیبورد انجام شود. این رفتار در سخت افزار کیبورد پیش بینی شده است. انتخاب این کلید ها اشتباه بود.


 

 

جالب است بدانید که کیبورد های امروزی توسط شرکت IBM طراحی شده است. گیتس می گوید که از این شرکت درخواست کرده اند که برای ترکیب کلید Ctrl + Alt + Delete یک کلید مخصوص در نظر بگیرند اما طراح IBM حاضر نشده است که یک کلید برای آن ها کنار بگزارد. سازنده کیبورد های امروزی فردی است به نام David Bradley که وی ترکیب کلید Ctrl + Alt + Delete را برای راه اندازی مجدد رایانه در نظر گرفته است . وی در همان موقع نیز استفاده مایکروسافت از این ترکیب کلید برای وارد شدن به صفحه ورود کاربر را انتخابی غیر معقول دانست.

 

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad
پاسخ
23 مهر 1392 11:10
0
Your website is very good and useful for me and other viewer around the Iran.
 I enjoyed it and I hope you be succeed in your life an the way that you choose in this part of  technology.Iam an electronic engineer and become very happy for find your website
Thank's .
Have nice time
M2KH 

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود