معرفی برنامه: وب کم خود را به موس تبدیل کنید!
در این مطلب می خواهیم  برنامه ای را به شما معرفی کنیم که به کمک دوربین ی که به کامپیوتر خود دارید می توانید کنترل موس خود را به دست بگیرید و فقط با تکان دادن سر، اشاره گر موس را جابه جا کنید، در این برنامه دیگر شما احتیاجی به دست برای تکان دادن موس نخواهید داشت.

سیستم کارکرد این برنامه این چنین است که به کمک الگوریتم هایی که دارد می تواند بر روی تصاویری که از دوربین گرفته می شود پردازش انجام دهد، ونقطه ای را که بر روی تصویر انتخاب می کنید دنبال می کند و با تکان دادن آن نقطه اشاره گر موس تان نیز جابه جا می شود.

به عنوان مثال در شکل زیر مربع سبز رنگ بر روی بینی قفل شده است که وقتی سر خود را به بالا و پایین ببیرید اشاره گر نیز همراه با سر شما جابه جا خواهد شد.
  


در تنظیمات این برنامه می توان سرعت حرکت اشاره گر را متناسب با صفحه نمایشی که دارید تنظیم کرد، همچنین برای انجام حرکت کلیک تنظیمات دیگری اعمال شده است که می توان تعریف کرد و به عنوان مثال برنامه در هر 1 ثانیه 1 کلیک و یا در هر 0.5 ثانیه مکث اشاره گر یک دابل کلیک انجام دهد، همچنین توانایی استفاده از میکروفون برای کلیک کردن را نیز داراست به این صورت که هرگاه صدای تقّه به صدا در آمد یک کلیک انجام دهد.

البته این برنامه هنوز نمی تواند جای موس را پر کند اما در کل برنامه نویسی آن بسیار جالب و هیجان انگیز است و می تواند گامی بزرگ برای جایگزین کردن تجهیزات دیگر به جای موس باشد، که نصب و کار با آن را به شما توصیه می کنم.

لینک مستقیم دانلود برنامه Camera Mouse
حجم : 12.34 MBنویسنده :

هدف ما از طراحی این سایت این بود که قدمی در بهبود سطح علمی فارسی زبانان به خصوص مردم عزیز میهن خود در زمینه ی فن آوری های نوین و تکنولوژی های روز دنیا برداشته باشیم.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad
پاسخ
20 فروردین 1392 15:56
0
برنامه جالبی است به نظر من برنامه ی Npointer از camera mouse2013 بهتراست به هر حال تشکر 
پاسخ
18 آبان 1392 16:37
1
خیلی جالب بود ممنون 

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود