بازگشت دوباره تکنولوژی InfraRed
یکی از ابتدایی ترین راه ها برای انتقال اطلاعات از یک دستگاه به دستگاه دیگر InfraRed بود این روش بیشتر در تلفن های همراه استفاده می شد . اما به مرور با ظهور تکنولوژی های قوی تر و سریع تر مانند Bluetooth و Wi-Fi این تکنولوژی منسوخ شد. اما به تازگی محققان در شرکت fraunhofer موفق به کشف روشی شده اند که در آن می توان با استفاده از InfraRed اطلاعات را با سرعت فوق العاده 3Gbit در ثانیه انتقال داد. این سرعت معادل با 6 برابر سرعت انتقال در USB 2.0 می باشد. به گفته محققین در این روش فقط نیاز به دید مستقیم بین دو دستگاه هست ولی در صورت وجود این دید می توان یک دوربین HD را در عرض چند دقیقه اطلاعاتش را به یک کامپیوتر منتقل کرد.


جادویی که باعث شده در این روش سرعت انتقال اطلاعات 46 برابر بیشتر از Wi-Fi و 1430 برابر بیشتر از Bluetooth باشد در نوع پردازش سیگنال ها و همین طور خود پرتو ها می باشد. در این روش از یک دیود لیزری و همین طور یک پردازشگر تصویری استفاده شده است که جای گیری آن در فرستنده و گیرنده کار بسیار دشواری بود. اندازه این انتقال دهنده ها به بسیار کوچک می باشد . دستگاه دیکود کننده در این انتقال دهنده هم به صورت بسیار ظریفی پولیش داده می شود تا از ورود پرتو های اضافی جلوگیری کند.  این روش هنوز در مراحل اولیه می باشد و تا عرضه عمومی آن نیاز به بررسی و تحقیق بیشتر می باشد و پیش بینی می شود که سرعت انتقال اطلاعات در تا 10Gbit در ثانیه نیز برسد.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود