ترجمه همزمان با بهره گیری از Google Glass

با اینکه هنوز برای استفاده عموم مناسب نیست اما یکی از نکاتی که در مورد پروژه جدید گوگل تحت عنوان Google’s Project Glass شایان ذکر است تاثیر آن بر روی مخترعین می باشد. Will Powell با بهره گیری و برقراری ارتباط میان جند دستگاه توانست مترجم همزمانی را اختراع کند که در آن دستگاه با شنیدن صحبت های مردم در همان لحظه صحبت های آن ها را به نوشتاری درآورده و به زبان دیگری برای شما بخواند. 

 

 


 

 

   این پروژه که به نام Raspberry Pi نام گزاری شده است از دو دستگاه به نام های Vuzix Star 1200 و Jawbone mic استفاده می کند. شرکت Jawbone شرکتی است که محصولاتی شامل هدفون و میکروفون دارد که در این دستگاه از میکروفون این شرکت استفاده شده است. Vuzix Star 1200 هم هدست مخصوصی است که در ساخت این دستگاه به کار گرفته شده است. در عین سادگی این دستگاه می تواند شروعی برای مترجمین همزمان الکترونیکی به جای مترجمین انسانی باشد که با وجود دقت بالا و سرعت بخشیدن به ترجمه , هزینه ها را نیز کاهش خواهد داد.  

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود