چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم
پاک کردن صفحه تلویزیون به نظر کار ساده ای می آید. اکثرا عقیده دارند که استفاده از شیشه شور برای این منظور کارساز است ، اما این عقیده بسیار اشتباه است. اکثر تلویزیون های HD مدرن روی صفحه نمایش خود لایه مخصوصی دارند که استفاده از مواد شوینده قوی ممکن است آن را از بین ببرد. اما از آنجایی که پاک کردن صفحه نمایش امری ضروریست ، در این مطلب به بررسی نحوه تمیز کردن چند نمونه تلویزیون با مارک های معروف میپردازیم.

LG: فقط با یک پارچه خشک روی آن را تمیز کنید. آب و دیگر مواد شوینده را مستقیما به صفحه نماش اسپری نکنید و هنگام تمیز کردن سیم تلویزیون را از برق بکشید زیرا امکان وقوع شک الکتریکی وجود دارد. ترجیحا از پارچه نرم استفاده کنید تا صفحه تلویزیونتان خط نیفتد. هرگز از مواد شیمیایی مثل اکل ، بنزین و تینر استفاده نکنید.

Panasonic: صفحه نمایش را به آرامی با استفاده از یک پارچه نرم بدون خط تمیز کنید. اگر لکه خاصی بر روی آن است ، یک پارچه نرم را آغشته به مقدار بسیار کمی مایع ظرف شویی رقیق ( مایع ظرف شویی را با آب ولرم رقیق کنید) کرده و آن را بچلانید تا آب اضافی خارج شود. پس از آن صفحه نمایش را به خوبی با پارچه خشک کنید. برای پاک کردن این نوع لکه ها هرگز از ناخن و دیگر اجسام تیز استفاده نکنید. همچنین سعی کنید صفحه نمایش با مواد فرار مثل اسپری حشره کش ، حلال ها و تینر تماس پیدا نکند ، زیرا در غیر این صورت کیفیت صفحه نمایش پایین می آید.

Samsung: از یک پارچه فوق العاده نرم برای جلوگیری از خط افتادن صفحه نمایش استفاده کنید. آب یا مایعات دیگر را مستقیما به آن نپاشید زیرا نفوذ آب به دستگاه ممکن است باعث سوختن صفحه نمایش ، آتش سوزی و یا شک الکتریکی شود. میتوانید از پارچه نرم نم دار برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید ولی هرگز از مواد قابل اشتعال برای این امر استفاده نکنید.


Sony: LCD آن را با یک پارچه نرم پاک کنید. لکه های سمج با پارچه آغشته به مقداری آب گرم و صابون رقیق به راحتی پاک میشوند. طبق دستور عمل دستگاه هرگز مایع شوینده و آب را مستقیما به صفحه نمایش اسپری نکنید زیرا در صورت نفوذ آن به داخل LCD قطعات داخلی آن را از بین می برد.

Toshiba: سطح این نمایشگر بسیار حساس بوده و باید فقط از پارچه نرم و نخی برای پاک کردن آن استفاده نمود ، در غیر این صورت پنل صفحه نمایش آ،ن آسیب می بیند. از تماس آن با مواد شوینده و فرار ، بنزین ، مواد اسیدی و قلیایی جلوگیری کنید.

جالب است موضوعی که بین تمام این مارک های معروف تولید کننده وسایل صوتی تصویری مشترک است ، پاک کردن LCD با استفاده از پارچه نرم برای جلوگیری از خط افتادن آن است. اتفاق مشابهی که برای شیشه و عینک های آفتابی رخ می دهد.

چرا شیشه شور مضر است؟ ساختار فرمولی شیشه شور که از الکل و آمونیاک تشکیل شده ، برای پاک کردن شیشه و بعضی سطوح دیگر طراحی شده است. صفحه های نمایش ، گران قیمت و بسیار آسیب پذیر هستند ، پس با استفاده از شیشه شور برای پاک کردن آن ، ریسک از بین رفتن آن را نپذیریم.

 

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود