رکورد شکنی Hennessey Venom GT
سرانجام در سال 2010 اولین نمونه عملیاتی ونوم GT ساخته و بلافاصله با لقب قاتل ویرون (Veyron Killer) به خبر اول نشریات و وبسایت های برتر دنیای خودرو تبدیل شد. البته ونوم از همان شروع کار منتقدین بی رحمی را رو در روی خود دید که یکی از انتقادات وارده به ظاهر و کلاس خودرو بود که ونوم را به هیچ عنوان یک خودرو سوپراسپرت نمیدانستند. آن هم با قیمتی معادل 950 هزار دلار. به اعتقاد ایشان این خودرو چیزی بیش از یک  لوتوس Ehise \ Exige تقویت شده است که در بخش انتهایی بدنه به شکل غیرعادی و تمسخرآمیزی افزایش ابعاد پیدا نکرده.
اما برای رد این ادعا کافیست تا فقط یک فیلم چند دقیقه ای در مورد عملکرد این مانستر آمریکایی-انگلیسی در اینترنت تماشا نمایید و پی به ماهیت واقعی و شیطانی ونوم و تفاوت‌های آن با لوتوس ببرید. و یکباره نظر شما 180 درجه تغییر خواهد کرد٫  اگر خواهان سوپراسپرتی در حد و اندازه بوگاتی ویرون هستید ولی 1.55 میلیون دلار ارزانتر, یک تیونر معتبر آمریکایی راه را برای رسیدن به همچین خودرویی را اسان کرده . هنسی با استفاده از شاسی لوتوس الیزه ، بدنه و رینگ های سبک فیبرکربنی و موتور 6.2 لیتری V8 تقویت شده شورولت کوروت توانسته است به سرعتی مشابه و حتی بهتر از سریعترین خودروی جاده ای دنیا دست یابد.


 ونوم جی تی برتری خود را تا حدود زیادی مدیون وزن سبک حدودأ 644 کیلوگرمی خود میباشد. ویرون با وزنی سه برابر در زمانی مشابه ونوم به سرعت 100 کیلومتر میرسد. اما تقریبأ تا همین سرعت است که ویرون میتواند پابه پای ونوم بتازد. چرا که ویرون برای رسیدن به سرعت 320 کیلومتر در ساعت به 24 ثانیه زمان نیاز دارد و این در حالی است که ونوم در کمتر از 14 ثانیه به این سرعت میرسد.  این تیونر آمریکایی موتور و سیستم انتقال قدرت ونوم GT را در تگزاس میسازد و با ارسال آنها به استون انگلیس و مونتاژ نهایی از سال 2012 به مشتریان خود در سراسر دنیا تحویل میدهد. مشتریانی که تعدادشان از 5 نفر در سال تجاوز نمیکند.


 مشخصات فنی:
1_1201 اسب بخار
2_حداکثر سرعت 427.5K/H
3_شتاب 0 تا 100 2.4 ثانیه

رکورد شکنی Hennessey Venom GT

رکورد شکنی Hennessey Venom GT

رکورد شکنی Hennessey Venom GT


نویسنده :

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود