جدیترین مشکل در ربات مریخ نورد
مریخ نورد Curiosity اولین روباتی بود که توانست به سلامت بر روی مریخ فرود بیاید. مطالب زیادی در مورد این روبات در سایت بیان شده است که در قسمت مطالب مشابه سایت ( در پایان این مطلب ) می توانید آن ها را مطالعه کنید. این روبات که تا به حال بدون هیج مشکلی بر روی مریخ در حال اکتشاف و انجام آزمایشات بوده است, به تازگی دچار یک مشکل در کامپیوتر خود شده است. این روبات از دو کامپیوتر استفاده می کند و کامپیوتر دوم جنبه پشتیبانی را دارد . کامپیوتر A که در حال کار و کنترل کردن روبات بود دچار خرابی شده است و زمانی که دستور رفتن به حال Sleep به آن ارسال شد از انجام این کار خودداری کرد.


تیم در حال کار بر روی ربات این احتمال را می دهند که علت این مشکل تشعشعات جوی باشد. آن ها فعلا کل کارکرد روبات را بر روی کامپیوتر پشتیبانی برده اند و پردازش ها بر روی این رایانه در حال انجام اند. این کار یک هفته وقفه در روند تحقیقات ایجاد می کند. این جدی ترین مشکل ایجاد شده در روبات Curiosty می باشد. به نظر می رسد که خوشبختانه حافظه اصلی دستگاه و اطلاعات درون آن دچار هیچ مشکلی نشده است. جالب است بدانید که این روبات مجهز به دو کامپیوتر A و B است که از رایانه B زمان ارسال ماهواره از زمین تا مریخ استفاده شده است و کلیه پردازش های بعدی از جمله حرکت روبات و انجام آزمایش ها  درون رایانه A صورت می‌گرفته است. ناسا در حال کار بر روی این مشکل است و امکان برگشت روبات به حالت ۱۰۰٪ خود وجود دارد.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود