اسلحه ای بدون خطر ولی کارآمد برای پلیس
سلاح های شوکر دار مدتی است که به صورت گسترده در کشور های اروپایی و آمریکایی استفاده می شود. این سلاح ها قادرند تا با شلیک یک قطعه فلزی به سمت مجرم و وارد کردن جریان برق به بدن وی , او را از فاصله ای نه چندان زیاد از پا درآورند. مجرم به محض ورود جریان سلاح به بدنش از پا در می‌آید و به مدتی در حالت فلج باقی می ماند. اما این سلاح نیز از مشکلاتی برخوردار است . نیاز به فاصله کم و همین طور حفظ این فاصله کم در بعضی از این سلاح ها جهت ورود جریان برق از اسلحه جزو معایب آن هاست. همین طور اگر لباس مجرم کلفت باشد , درصد کارآمدی این سلاح تا اندازه زیادی کاهش می یابد.


سلاح جدیدی که ما به شما معرفی می کنیم SelectaDNA نام دارد. کارکرد این سلاح به این صورت است که پلیس با در اختیار داشتن این سلاح به سوی مجرم ها گلوله هایی حاوی مواد بیولوژیکی شلیک می کند. گلوله این اسلحه تنها یک توپی حاوی DNA به وزن 1 گرم می باشد که پس از اثابت به مجرم ماده خود را به بدن او تزریق می کند. این DNA به عنوان عاملی برای شناسایی مجرم استفاده می شود و برای هفته ها در بدن او باقی می ماند. همان طور که گفته شد این سلاح کشنده نیست و فقط جهت شناسایی مجرم ها و ارتباط افراد حاضر در صحنه جرم استفاده می شود. به طور مثال در یک شورش , پلیس با استفاده از این اسلحه افراد شورش گر را علامت گذاری می کند و تا هفته ها یک نشانه در بدن آن ها باقی خواهد ماند. فاصله نیاز برای شلیک این گلوله ها 30-40 متر است و هم از نوع سلاح کمری و اسلحه های سنگین تولید شده اند. جای برخورد گلوله با بدن مجرم تنها به مدت دو هفته معلوم است. حتی می توان نوع ماده DNA را نیز تغییر داد و برای هر گلوله یک نوع DNA ثبت کرد تا علامت گذاری ها با یکدیگر تداخل نکنند.


این روش بدون شک از شلیک گلوله های رنگی ( پینت بالی ) به مجرمین کارآمد تر اند. هنوز استفاده گسترده از آن نیز در کشور ها صورت نگرفته و فعلا در حال انجام آزمایش ها بر روی آن می باشند.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود