کف‌پوش های نورانی با استفاده از LED


تولید کف پوش های ASB Glassfloor توسط گروهی از محقیقن در یک شرکت آلمانی به نام ASB Systembau GMBH انجام گرفته است.نوآوری این محصول فقط به قراردادن یک ردیف LED در زیر یک صفحه شیشه ای ختم نمی شود. پیچیده‌گی تولید آن زمانی مشخص می شود که تولید یک کف پوش جدید باید از ویژگی های جنس محصول قبلی پیروی کند . یه این صورت که سطح این کف پوش نباید براق بوده و یا قابلیت ارتجاعی بودن آن در اثر برخورد توپ با چوب که کف‌پوش قبلی بوده است تفاوت داشته باشد. عمده ماده استفاده شده در ساخت این کف‌پوش , شیشه است. با تغییراتی که بر روی شیشه تولید شده انجام گرفته, بازتاب نور و همین طور خاصیت ارتجاعی آن به شدت کاهش یافته تا سطح رویی آن از لحاظ ساختاری مانند چوب شود. وجود هرگونه بازتاب نور بر روی سطح کف‌پوش باعث از بین رفتن تمرکز بازیکن می شود. این کف‌پوش خاصیت زد خش دارد و در حین بازی سعی شده است تا از بروز هرگونه خش بر روی آن جلوگیری شود.


از همه مهمتر توانایی این کف‌پوش ها در ایجاد خطوط مرزی در ورزش ها است. شما می توانید چندین سری از زمین های ورزشی را برروی آن تنظیم نموده و خط‌کشی های زمین های ورزشی را بر روی آن تغییر دهید. همراه شدن این کف‌پوش ها و سنسورها نیز این امکان را به داور ها می دهد تا دقت خود را در داوری بالاتر ببرند. به طور مثال با استفاده از این تکنولوژی در ورزش تنیس , دیگر نیاز نخواهد بود تا برای مشاهده نقطه فرود توپ از بازبینی تصویر استفاده شود بلکه با استفاده از سنسور ها می توان نقطه دقیق فرود توپ بر روی کف‌پوش را روشن نمود. این کف‌پوش شیشه‌ای می تواند اطلاعات دیگری که برای مربیان و همین‌طور تحلیل‌گران مهم می باشند را تولید کند.


نمایش تبلیغات بر روی زمین و یا نمایش نتیجه بازی نیز با استفاده از این کف‌پوش امکان‌پذیر خواهد بود. نور های رنگی نیز در این کف‌پوش ها قابل تولید می باشند و مشکلی از لحاظ طیف رنگی نخواهند داشت.فعلا از این کف‌پوش در یک مدرسه در آلمان استفاده شده است و در حال آزمایش می باشد. هنوز قیمت و زمان عرضه آن نیز مشخص نشده است. در ویدئو زیر نیز می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این کف‌پوش ها و ساختار آن ها کسب کنید :


نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad
پاسخ
21 اسفند 1391 17:02
1
سلام.من دانشجوی معماری هستم.ازمطلبتون خیلی خوشم اومد.ممنون

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود