دسترسی کاربران به سرعت یک گیگ تا درآمد ۱۷ هزار میلیاردی برای دولت

 

معاون وزیر ارتباطات گفت: در نسل سوم پیشرفته سرعت دانلود به حدود یک گیگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود به حدود ۵۰۰ مگابیت بر ثانیه خواهد رسید.

به گزارش ایتنا از ایسنا، علی‌اصغر عمیدیان در مراسم اعطای مجوز ورود به نسل‌های بالاتر به اپراتورهای اول و دوم کشور به ارائه‌ توضیحاتی در این زمینه پرداخت و گفت: شبکه پهن باند مشخصاتی در دنیا دارد که از جمله این مشخصات می‌توان به قابلیت اطمینان بالای آن پایداری این شبکه و قابلیت توسعه‌ای در آن اشاره کرد که این موارد با سرعت بالا و هزینه‌های پایین این نسل همراه است.

معاون وزیر ارتباطات گفت: طی سال‌های گذشته در دنیا میزان استفاده از اینترنت باند پهن موبایل سه تا چهار برابر بیشتر از شبکه باند پهن ثابت رشد داشته است به‌طوری که می‌توان گفت در دنیا دو میلیارد و ۹۶ میلیون کاربر پهن باند موبایلی وجود دارد.

رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی با بیان این‌که هر ۱۰ درصد نفوذ خدمات پهن باند حدود ۱.۱ تا ۱.۴ رشد GDP را به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد: با ۳۰ درصد افزایش باند پهن حدود ۲۰ میلیارد دلار ارزش اقتصادی ایجاد می‌شود و به ازای ۱۰۰ اتصال پهن باند حداقل هشت شغل مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به گسترش علاقه‌مندی کشور‌ها برای ورود به نسل‌های بالاتر اظهار کرد: از دسامبر ۲۰۰۹ تا ژانویه ۲۰۱۴، ۲۶۴ شبکه LTE در ۱۰۱ کشور جهان به بهره‌برداری رسیده است و تا سال ۲۰۱۷ پیش‌بینی‌ها بر آن است که این عدد به بیش از ۵۰۰ شبکه در ۱۲۸ کشور دنیا برسد.

رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به شروطی که برای ورود اپراتورها به نسل‌های بالاتر در نظر گرفته شده بود، اظهار کرد: حال در کنار راه‌اندازی این طرح باید ایجاد شبکه ملی اطلاعات هم مورد توجه قرار گیرد که در این زمینه دسترسی به نسل‌های سوم و چهارم و ایجاد نهضت تولید محتوا موجب خواهد شد که زیرساخت‌های مناسب برای راه‌اندازی این شبکه فراهم شود.

درامد ۳.۵ هزار میلیارد تومانی دولت از نسل سوم
علی‌رضا دزفولی - مدیر عامل ایرانسل - هم در این مراسم اظهار کرد: ظرف ۱۰ سال گذشته اپراتور دوم حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد مستقیم و غیرمستقیم برای دولت ایجاد کرده است به عبارت دیگر ما سالانه حدود دو هزار میلیارد تومان برای دولت درآمد‌زایی داشته‌ایم و پیش‌بینی ما این است که با ورود به نسل سوم ارتباطی در سال ۱۳۹۳ این عدد به حدود ۳.۵ هزار میلیارد تومانی برسد.

وی با بیان این‌که اپراتور دوم با بیش از ۳۰۰ شرکت همکاری دارد و در زمینه‌ی تولید محتوا هم با ۲۸ شرکت تعامل دارد، اظهار کرد: شاید این برای اولین‌بار باشد که از زمان شروع آزمایشی طرح تا ورود رسمی به آن حدود دو تا سه هفته زمان می‌گذرد، چرا که ما در ارائه‌ نسل دو حدود ۹ ماه وقت صرف این موضوع کردیم.

سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیاردی مخابرات برای شبکه
کاظم ابراهیمی - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران - نیز در این مراسم اظهار کرد: طبق برنامه‌ی پنجم توسعه ما برای خود این‌گونه برنامه‌ریزی کرده‌ایم که بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه و بازسازی شبکه خود هزینه کنیم که در سال جاری حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای شبکه همراه در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه‌ صحبت‌های خود با تاکید بر این‌که مخابرات در دوره جدید مدیریتی تاکید بیشتری بر تعامل با شرکت‌های مختلف خواهد داشت، گفت: ما هیچ رقیبی نداریم و در واقع همه برای ما رفیق هستند و به همین دلیل تلاش داریم رویکرد تعاملی و مشتری‌مداری جزو اولویت‌های اصلی ما باشد.

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران همچنین اظهار کرد: اکنون هم با ورود به نسل‌های بالاتر متعهد می‌شویم با رعایت ضوابط فرهنگی آماده‌ی ارائه بهترین سرویس 3G هستیم و قطعا مسائل فرهنگی و آیین‌نامه‌ای این حوزه را موبه‌مو اجرا خواهیم کرد.

ابراهیمی همچنین عنوان کرد: داشتن حدود ۳۰ میلیون مشترک تلفن ثابت و بیش از ۵۰ میلیون مشترک موبایلی موجب شده است که ما شبکه‌ای با وضعیتی مطلوب داشته باشیم و اکنون بتوانیم با پیوستن به نسل‌های بالاتر ارتباطی امکان بهره‌برداری بهتر و بیشتر را برای مردم کشور فراهم کنیم.

وی همچنین یادآور شد: برای دسترسی به شبکه پهن باند قطعا دسترسی به شبکه فیبر نوری نیاز است که ما در شرکت مخابرات با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت این مهم را به انجام رسانده‌ایم و امیدواریم بتوانیم با همکاری تمام حوزه‌های فعال به شکل رومینگ 3G دست به دست هم داده و یک سرویس خوب را بدون توجه به نام و نشان شرکت اپراتور به مردم ارائه کنیم.

توجه به عدالت اجتماعی در ارائه‌ نسل‌های بالاتر
رمضانعلی سبحانی‌فرد - رییس کمیسیون صنایع و مخابرات مجلس - هم در این مراسم به صحبتی کوتاه پرداخت و اظهار امیدواری کرد: در ارائه‌ نسل‌های بالاتر عدالت اجتماعی نیز مورد توجه قرار گیرد و این‌طور نباشد که این خدمات تنها برای ساکنان شهرهای بزرگ قابل دسترسی باشد. منبع خبر : ایسنا

نویسنده :

هدف ما از طراحی این سایت این بود که قدمی در بهبود سطح علمی فارسی زبانان به خصوص مردم عزیز میهن خود در زمینه ی فن آوری های نوین و تکنولوژی های روز دنیا برداشته باشیم.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود