Google Map برای iOS عرضه شد
همان طور که می دانید اپل از ابتدا با نقشه های شرکت گوگل شروع به کار کرد و از این شرکت به عنوان تامین کننده نقشه های دستگاه های خود استفاده می کرد. تقریبا از یک سال پیش این شرکت خود دست به ساخت نقشه های جدید کرد و با هدف بهبود کیفیت نقشه ها و افزایش امکانات آن ها , برنامه ای را بر روی دستگاه ای خود عرضه نمود. این در حالی بود که حالت پیش فرض نقشه ها به برنامه های این شرکت تغییر پیدا کرد و نقشه های گوگل از روی تلفن های همراه حذف شدند. بعد از شکست این نقشه ها و اخراج دو کارمند این شرکت به دلیل ناموفق بودن این پروژه , گوگل از این فرصت استفاده کرده و برنامه جدید خود برای نقشه دستگاه های اپل را عرضه کرده است که در کمتر از 12 ساعت به پرطرفدارترین برنامه iTunes مبدل شد.


امکانات این نقشه در حد قابل قبول می باشد. به طور مثال این برنامه قادر است شما را در طول مسیر به صورت کاملا دقیق و با استفاده از صدا راهنمایی کند و در هنگام رانندگی شما را در تمامی گردش ها و پیچ ها آگاه سازد. این نقشه توانایی مسیر یابی به صورت پیاده , هنگام استفاده از اتومبیل و همین طور قطار ها و وسایل نقلیه عمومی را نیز دارد.در برنامه سعی شده است که بیشترین فضای صفحه نمایش به نقشه و جزيیات آن اختصاص یابد. به این صورت که شما در برنامه گزینه های کمی را مشاهده می کنید. یکی از آن ها گزینه جست و جو می باشد که شما می توانید تمامی مکان ها را در آن جست و جو نمایید . این نتایج بسته به تاریخچه جست و جو های قبلی شما سریع تر عمل می کند و نتایج را دسته بندی می کنند.


در این برنامه از Gesture ها نیز استفاده شده است. Gesture ها دستوراتی هستند که از قبل برای برنامه تعریف شده اند . مثلا با استفاده از دو انگشت و کشیدن همزمان آن ها بر روی نقشه می توان حالت نقشه را عوض کرد. استفاده از Gesture ها باعث می شود که در هنگام رانندگی تا میزان زیادی از پرت شدن حواس راننده کاست. همین طور حالت های مختلفی از نقشه بر روی این برنامه قرار گرفته است که شما می توانید از آن ها بهره ببرید. نمایش زنده ترافیک خیابان ها نیز یکی دیگر از امکانات این نقشه می باشد.


در این نقشه شما می توانید مکان های خانه و کار دوستان خود را بر روی شماره تمای های آنها ذخیره نمایید و در نقشه از آن ها استفاده نمایید. همین طور شما می توانید مکان هایی که دوست دارید آن ها ذخیره نمایید را بر روی نقشه ثبت نمایید تا در دفعات بعدی نیاز به جست و جوی مجدد بر روی نقشه نداشته باشید. همین طور برای ارسال نظرات خود در مورد برنامه و یا قسمتی از نقشه می توانید با تکان دادن گوشی سریعا به صفحه ارسال نظرات بروید و در آن نظر خود را برای گوگل بفرستید.


بدون شک سادگی و راحت بودن این برنامه یکی از نقاط قوت آن می باشد. قرار است که امکانات دیگری از جمله "دید 360 از خیابان ها" نیز به این برنامه اضافه شود. همین طور گوگل اعلام کرده است که مسیر یاب این برنامه زمانی که در اتومبیل هستید در حالت آزمایشی می باشد و هنوز تا کامل شدن زمان نیاز دارد.

این برنامه قابل نصب بر روی  iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5 و همین طور نسل  3rd/4th/5th دستگاه های iPod Touch را دارد. دستگاه های باید حداقل iOS 5.1 بر روی آن ها نصب باشد. حجم برنامه نیز 6.7MB می باشد. این برنامه برای بیش از 40 و بیش از 29 زبان قابل دانلود می باشد. بدیهی است که تمامی امکانات این نقشه برای تمام کشور ها فعال نیست و به گفته این شرکت با توجه به تغییرات زیاد نقشه ها , روزانه کارمندان این شرکت در حال آپدیت کردن نقشه و بهتر کردن آن می باشند.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad
پاسخ
6 دی 1391 07:17
0
آفلاین
age ba deqate bishtari neveshte she behtare. manzooram qalat haye dastoori va emlaiiye.
پاسخ
6 دی 1391 08:04
0
آفلاین
ممنون دوست عزیز " tressa " . سعی می کنیم بیشتر دقت کنیم ...

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود