تغییرات اندروید 4.2 Jelly Bean
بدون شک نرم افزار و سیستم عامل تلفن های همراه از سخت افزار آن ها مهمتر هستند. نسخه جدید اندروید به نام Android 4.2 Jelly Bean نسبت به نسخه های قبلی تغییرات زیادی داشته است و به این نسخه امکانات فوق العاده ای اضافه شده است. 

یکی از این تغییرات اضافه شدن برنامه ای به نام Photo Sphere می باشد. این برنامه امکان گرفتن عکس های ممتد در تمام جهت را به شما می دهد. به این صورت که شما می توانید یک نمای کامل از دید خود را ذخیره کنید و برای دوستان خود به اشتراک بگذارید. تقریبا می توان این برنامه را یک نسخه کوچک از Street View در برنامه Google Maps دانست. این برنامه قبلا توسط افراد دیگر به صورت خیلی ساده عرضه شده بود اما گوگل این برنامه را به صورت پیشفرض و ارتقا یافته عرضه کرده است.


یکی دیگر از این امکانات اضافه شدن نوع جدیدی از تایپ کردن می باشد که شما می توانید بدون کلیک کردن بر روی دکمه های کیبورد تایپ کنید. به این صورت که با حرکت انگشت خود بر روی حروف و تغییر جهت انگشت به سمت حرف بعدی تایپ کردن خود را انجام دهید. این برنامه نیز قبلا به صورت پولی و یک APP عرضه می شد اما گوگل این برنامه را بر روی نسخه جدید Android خود قرار داده است.


تغییر بزرگی که در این نسخه ایجاد شده است اضافه شدن امکان چند کاربره شدن تبلت های شماست. به این صورت که شما می توانید بر روی یک تبلت کاربر های مختلف تعریف کنید و هر کاربر یک تصویر پس زمینه , برنامه های جداگانه و حتی رکورد های مختلف داشته باشد. برای تغییر کاربر هم نیاز به خاموش روشن کردن تبلت نیست و فقط با قفل کردن صفحه و باز کردن آن می توان با کاربر دیگری وارد شد. این یکی از بزرگترین تغییرات این نسخه از اندروید می باشد. فعلا این امکان فقط بر روی نسخه تبلت این سیستم عامل می بابد اما پیش بینی می شود که بر روی تلفن های همراه هم این امکان اضافه شود.


تغییری دیگر اضافه شدن امکان پخش تصویر بر روی دستگاه های دیگر می باشد. این امکان قبلا به صورت DLNA بود و پخش فیلم یا آهنگ را بر روی دستگاه های پشتیبانی شده را برای کاربر ممکن می کرد. اما در این نسخه شما می توانید یک خروجی کاملا شبیه به صفحه دستگاه خود را برای تلویزیون خود ارسال کنید. این امکان بدون نیاز به هیچ سخت افزار خاصی بر روی تمامی گوشی ها امکان پذیر خواهد بود. فقط کافیست که تلویزیون شما قابلیت پخش وایرلس را داشته باشد و شما یک خروجی کامل ار صفحه دستگاه خود را بر روی آن خواهید دید .


یکی دیگر از تغییرات این نسخه تغییرات در قسمت اتفاقات یا همان Notifications می باشد که به صورت فعال تر و کامل تر بر روی آن کار شده است . به این صورت که شما می توانید بر روی هر یک از Notification ها گزینه های مربوط به آن را ببینید. مثلا اگر قراری داشتید و فراموش کردید که به آن بروید گزینه های ارسال پیغام و یا تماس با آن فرد را در زیر Notification او خواهید دید.


امکان آخری که ما آن را برای شما شرح می دهیم بهتر شدن امکانات گوگل بر روی اندروید می باشد. به طور مثال پیش بینی آب و هوا در اندروید فقط به صورت دما و وضعیت هوا نخواهد و این امکان را به شما می دهد که از اخبار مهمتری از جمله اتفاقات آب و هوایی دنیا با خبر شوید. و یا اگر در قطار هستید تلفن شما قطار شما را حدس خواهد زد و زمان رسید شما به مقصد را تخمین خواهد زد.


Android 4.2 Jelly Bean ابتدا بر روی مدل Nexus 4  و Nexus 10 عرضه خواهد شد

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود