شکایت اپل از سامسونگ برای دزدی آیکون

شرکت اپل پس از رفع اتهام در دادگاهی که شاکی شرکت سامسونگ بود , اینبار این شرکت از سامسونگ شکایت کرده است و شرکت سامسونگ را به دزدی آیکون های طراحی شده توسط خود متهم کرده است که با توجه به عکس هایی که در زیر نمایش خواهیم داد این شک به وجود خواهد آمد که آیا این شباهت میان آیکون های اپل و سامسونگ اتفاقی است یا واقعا دزدی می باشد.

 در زیر عکسی از آیکون تماس شرکت اپل را می بینیم که از اولین نسل این گوشی ها بر روی آنها قرار داده شده بود. در چند مدلی که توسط شرکت اپل انتخاب شده است و به دادگاه فرستاده شده است مشاهده می کنیم که کاملا این آیکون ها از گوشی اپل کپی برداری شده است و رنگ بندی آنها هم کاملا یکسان است.

 

 

 

در عکس دوم آیکون برنامه ویرایش متنی ای شرکت را می بینیم. باز هم رنگ بندی و نوع شکل در برنامه های شرکت سامسونگ و گوشی های آن کاملا شبیه طراحی شرکت اپل است. این بار حتی این شرکت رنگ برگه آیکون را هم تغییر نداده است و از همان ترکیب رنگ زرد و قهوه ای استفاده کرده است. 

 

 

 

و در آخر هم آیکون تنظیمات یا همان Settings این گوشی می باشد . باز هم در گوشی های سامسونگ از ایده چرخ دنده که نمادی از تنظیمات می باشد استفاده شده است که قبلا این ایده را اپل در گوشی های خود استفاده کرده بود. با این که این بار رنگ بندی این آیکون با اپل متفاوت است اما چه دلیلی دارد که سامسونگ از چرخ دنده برای گوشی های خود استفاده کند ؟! آیا نماد دیگری برای تنظیمات وجود ندارد ؟!

 

آیکون های دیگری هم از سوی شرکت اپل به جرم دزدی بودن به دادگاه فرستاده شده است اما شباهت کمتری بین آنها دیده می شود و ما برای شما مواردی را که بسیار شبیه تر بودند را انتخاب کردیم. در بعضی از قسمت ها واقعا شباهت بیش از آن هست که ما تصور کنیم اتفاقی بیش نبوده اما باید تا دادگاه منتظر باشیم و ببینیم که آیا اپل به توهین سامسونگ علیه این شرکت جوابی محکم خواهد داد یا این شرکت هم مانند سامسونگ در دادگاه شکست خواهد خورد.

 

 

جاوید

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad
apple
پاسخ
25 اسفند 1391 18:00
0

دو روز پیش یه جا خوندم دادگاه به نفع اپل رای داده و حکم سامسونگ پرداخت یه جریمه نقدی سنگینه ولی قیمت جریمه هنوز معلوم نیست

پاسخ
25 اسفند 1391 18:24
0
آفلاین
apple, بله درسته ... سامسونگ مجبور به پرداخت این هزینه شده که داستان پرداخت آن نیز جالب می باشد. این مبلغ را با سکه در چند کامیون به درب شرکت اپل فرستاده اند.
پاسخ
29 مهر 1392 16:25
0
واقعا شورش رو در اوردن.پس قسمت نوتیفیکیشن ها که از اول رو آندروید وسامسونگ بوده حالا اپل اومد تقلید کره تو ای او اس 7 چی؟؟؟؟این دزدی نیست؟؟؟؟؟این کارا از حسودیه...سامسونگ قدرت اول تلفنهای هوشمند در جهانه اون سیب کرم خورده باید اینو قبول کنه

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود