سامسونگ گلکسی اس 4: ویژگی سوم، راحتی و سادگی در استفاده


در گوشی Galaxy S4 امکاناتی از جمله Smart Pause  و Smart Scroll وجود دارد. این قابلیت در گوشی باعث می شود که زمانی که گوشی در حال  پخش ویدیو است تا شما جای دیگری را نگاه کنید , گوشی فیلم را به صورت خودکار متوقف می کند . همین طور زمانی که شما دوباره به صفحه گوشی نگاه کنید ویديو شروع به پخش شدن می کند. این قابلیت نیاز به بررسی مردمک چشم شما را دارد. دوربین جلوی این گوشی مردمک چشم شما را می بیند و تشخیص می دهد که شما به گوشی نگاه می کنید یا حواستان جای دیگر است. این ویژگی در برنامه های دیگر می تواند صفحه ای که در حال خواندن آن هستید را به صورت خودکار Scroll کند. شما گوشی را در جهت های بالا و پایین حرکت می دهید و گوشی صفحه را برای شما Scroll می کند.


یکی دیگر از این ساده سازی ها مربوط به زمانی است که شما در حال رانندگی هستید. برنامه S Voice Drive  قادر است تا با فرمان های صوتی شما دستورات را انجام دهد، متون را برای شما بزرگتر می کند و جلوه های بصری گوشی را به حالتی تغییر می دهد که محیط ساده تری را مشاهده کنید و در حال رانندگی حواس شما کمتر پرت شود. این برنامه در زمانی که شما نیاز به استفاده از دو دست خود برای انجام کاری در گوشی دارید , قادر است تا تمامی آن کار ها از جمله جواب دادن به تماس , فرستادن پیامک و مسیر یابی را با استفاده از فرمان های صوتی شما انجام دهد. S Voice Drive یک رقیب جدی برای Siri به حساب می آید.


یک قابلیت بسیار جالب در این گوشی Air View و Air Gesture هست. در Galaxy Note II شما می توانستید با استفاده از S Pen که مداد مخصوص این گوشی بود , بدون تماس مستقیم با صفحه نمایش گوشی کار هایی را انجام دهید. به طور مثال زمانی که این مداد را بر روی یک ویدیو نگه می داشتید قسمتی از این ویدیو نمایش داده می شد. این امکان در Galaxy S4 نیز وجود دارد با این تفاوت که شما دیگر نیاز به مداد ندارید. شما می توانید انگشت خود را بر روی گوشی بدون لمس آن نگه دارید و کار هایی را انجام دهید از جمله پیشنمایی از یک ویديو . Gesture های خاصی نیز برای این قابلیت وجود دارد که شما بدون لمس صفحه نمایش گوشی می توانید آهنگ را عوض کنید و یا به تلفن های خود جواب دهید. این صفحه نمایش زمانی که شما دستکش در دست دارید نیز قادر به کار است. سنسور های لمسی این گوشی نسبت به بقیه تلفن های همراه متفاوت است.


برنامه های Samsung WatchOn و HomeSync در خانه های شما به کار گرفته می شوند . برنامه Samsung WatchOn با تلویزیون شما ارتباط برقرار می کند و برنامه هایی که در حال تماشای آن هستید را متوجه می شود. با این قابلیت، این برنامه می تواند به شما سریال های تلویزیونی که حدس می زند مورد علاقه شما باشد را پیشنهاد می دهد، همین طور قادر است که به عنوان یک کنترل برای دستگاه های خانگی شما عمل کند. زمان بندی برنامه های تلویزیون را نیز می تواند به صورت خودکار بیابد و شما را از برنامه های مورد علاقه‌تان با هبر سازد.
در برنامه دوم که نام آن HomeSync است یک فضای ابری مجازی و شخصی برای شما ایجاد می شود که دستگاه های خانگی شما به آن متصل می شوند. سامسونگ یک فضای ۱ ترابایتی برای شما در نظر گرفته و امکان ذخیره اطلاعات شما را می دهد. این فضا قادر است تا عکس ها و فیلم های شما را ذخیره کند و بر روی دستگاه هایی که برای شما هستند پخش کند. این فضا قابلیت ذخیره برنامه های تلویزیون و سریال ها را نیز داراست.ویژگی های دیگر را بخوانید :

مطلب اصلی Samsung Galaxy S4

سامسونگ گلکسی اس 4: ویژگی اول، لذت و هیجان


سامسونگ گلکسی اس 4: ویژگی دوم، افزایش ارتباطات

سامسونگ گلکسی اس 4: ویژگی چهارم، کنترل سلامت شما

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود