Tizen جایگزینی برای Bada


سیستم عامل معرفی شده از سوی سامسونگ که نام آن Bada بود, بعد از نتایج ناموفق خود, این شرکت را وادار به تجدید نظر در سیستم عامل های خود کرد. سیستم عامل جدید که به تازگی عکس هایی از آن منتشر شده است حرف های زیادی برای گفتن دارد. شکل ظاهری آن بسیار شبیه به Android‌ طراحی شده است. همان طور که از عکس ها مشخص است محیط کاری آن با Bada بسیار فرق دارد و نوع UI آن یا رابط کاربری آن به سمت Android رفته است. این سیستم عامل از برنامه های Bada نیز پشتیبانی می کند و شما می توانید برنامه های سیستم عامل قبلی را نیز بر روی آن به راحتی نصب کنید.


برای برنامه نویسان هم امکانات زیادی فراهم شده است. هفته‌ی پیش Tizen SDK 2.0 این سیستم عامل برای برنامه نویسان عرضه شد تا بتوانند برای این سیستم عامل برنامه های خود را طراحی کنند. نسخه Tizen SDK 2.1 نیز به احتمال زیاد در نیمه دوم امسال عرضه می شود. امکانات زیادی برای برنامه نویسان درنظر گرفته شده است و قرار است دسترسی آنان به قسمت های بیشتری از این سیستم عامل در SDK های بعدی باز شود. منتقدین براین باورند که این سیستم عامل می تواند رقیب خوبی برای Android باشد . از آنجایی که برترین سری تلفن های همراه شرکت سامسونگ که Galaxy می باشد از سیستم عامل Android استفاده می کند, باید دید که آیا خود شرکت سامسونگ برنامه ای برای عرضه این تلفن های همراه به همراه Tizen دارد یا خیر.


سامسونگ اعلام کرده است که تا پایان سال جاری چندین دستگاه همراه با این سیستم عامل عرضه خواهد کرد. برنامه های پرطرفدار مانند Facebook و Twiter نیز برای این محصول عرضه خواهد شد. یک فروشگاه بزرگ برای این سیستم عامل نیز در حال طراحی است که برنامه ها را بتوان از آن به راحتی دانلود و نصب کرد.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود