تلویزیون LG با تکنولوژی OLED
تلویزیون 55 اینچی LG مدت هاست که از سوی این شرکت معرفی شده است اما هنوز به بازار عرضه نشده است . یکی از ویژگی های بارز این تلویزیون استفاده از تکنولوژی OLED می باشد.عمده تفاوت در این مدل و LED نوع کارکرد پیکسل های آن می باشد به این صورت که در مدل LED یک ردیف از پیکسل ها نور رسانی را انجام می دهند ولی در OLED هر پیکسل می تواند جداگانه به منبع نور خود متصل و یا خاموش شود. این فرآیند باعث ایجاد رنگ مشکی فوق العاده تیره و بدون نور می شود. نور با عبور از ترکیبی از فیلترها به شفافیت بالایی می رسد. این تکنولوژی امکان ساخت تلویزیون های بسیار باریک با عرضی در حدود 4 میلیمتر را با شفافیت تصویری بالاتر از مدل LED فراهم می آورد. وزن این تلویزیون نیز در حدود 10 کلیوگرم می باشد که در مقایسه با تلویزیون های 55 اینچی شاهد کم شدن وزن دستگاه می باشیم.


در ساخت این تلویزیون LG از تکنولوژی WRGB به جای RGB استفاده کرده است. در تکنولوژی RGB سه رنگ اصلی در ساخت تصاویر نقش دارند اما در تکنولوژی WRGB علاوه بر قرمز , سبز و آبی , رنگ سفید نیز به صورت مجزا تولید می شود . این تکنولوژی باعث شفاف تر شدن تصاویر و همین طور واقعی تر شدن آن ها می شود. تصاویر سه بعدی نیز بر روی این تلویزیون ها قابل پخش می باشند. در این تکنولوژی نیز اگر یک تصویر ثابت بر روی تلویزیون برای مدتی نمایش داده شود , هاله ای از آن تصویر بر روی پیکسل ها ایجاد می شود و قابل پاک شدن نیست. اما با تنظیمات نرم افزاری دستگاه از این تصاویر جلوگیری می کند.


 در این تلویزیون از موتور های بهبود دهنده تصاویر استفاده شده است. قابلیت هایی از جمله  MOTION CLARITY ( سرعت تولید تصویر ) - "INFINITE" CONTRAST ( کنتراست رنگ فوق العاده ) - VIEWING ANGLE ( دید زاویه ای بالا ) - COLOR REFINER ( کنترل و فیلتر رنگ ها ) و 4 color pixel ( 4 پیکسل) در این تلویزیون استفاده شده است. امکان استفاده از اینترنت و برنامه های عرضه شده برای تلویزیون های هوشمند نیز در این تلویزیون موجود می باشد.


پیش تر LG اعلام کرده بود که تلویزیون های OLED این شرکت با قیمت $10,000 فقط در کشور کره عرضه خواهند شد. این در حالیست که امروز این شرکت از عرضه این مدل تلویزیون ها در آمریکا نیز خبر داد. قیمت این مدل در آمریکا نیز $11,999 اعلام شده است که علت گرانی آن هم هزینه حمل این تلویزیون ها اعلام شده است.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود