ایده های شرکت اپل در دهه 80 میلادی
طراحی به نام Hartmut Esslinger یک مجموعه از طراحی های شرکت اپل را که تا به حال دیده نشده بودند را در کتاب خود به نام "Design Forward" در نمایشگاهی در آلمان به نام "German Design Standards – from Bauhaus to Globalization" عرضه کرده است. عکس هایی که در ادامه می بینیم نمونه هایی از ایده هایی است که شرکت اپل در دهه 80 میلادی آن ها را در ذهن داشته و جالبی آن ها این است که اکثریت این ایده ها هم اکنون یک محصول را تشکیل می دهد.


ناشر این کتاب "Esslinger" خود در دهه 70 یکی از طراحان شرکت Sony بوده و در سال 1980 به شرکت اپل پیوسته است. یکی از مشکلاتی که او با شرکت اپل داشت این بود که طراحی های او شبیه و به نوعی تقلید از طراحی های شرکت سونی بود که ایده های Sony را برای کامپیوتر های نسل بعد را برای اپل طراحی می کرد. Esslinger تا سال 1990 با شرکت اپل بود و با اخراج Steve Jobs از این شرکت, او نیز این شرکت را ترک کرد و به دنبال Steve به کمپانی NEXT پیوست.


اولین طراحی مربوط به یک مدل لپتاپ می باشد که در آن شما می توانید ایده هایی از نسل بعدی کامپیوتر ها در آن زمان را مشاهده کنید. نام این دستگاه هم "Apple Snow White 2 macbook" بوده است. ایده این محصول هم در سال 1982 شکل گرفته بود. دو طرحی دیگر نیز با نام "Apple Snow White 1 Lisa Workstation" در ابتدای مقاله قرار گرفته است که ایده آن مربوط به سال 1982 می باشد. در این مدل صفحه نمایش قابل تحرک بود و می توانست تنظیم شود. آرم بزرگ اپل با رنگبندی زیبا نیز یکی از مشخصه های طراحی آن می باشد. مدل بعدی هم "Baby Mac" نام دارد. این مدل در سال 1985 طراحی شد و هدف قابلیت حمل راحت و همین طور کوچکی دستگاه بوده است.


و اما از همه جالب تر ایده هایی هست که در زیر منتشر شده اند. یک تلفن و یک تبلت .  در مدل اولی شما می توانید ایده های iPhone و iPad را در یک دستگاه مشاهده کنید. نام آن هم "Apple Snow White 3 Macphone" بوده است که در سال 1984 طرح آن شکل گرفته بود. دقیقا این ایده در سالی عرضه شد که اپل با استفاده از مکینتاش به شهرت رسید.


در مدل بعدی شما نمونه اولیه یک تبلت را مشاهده می کنید. نام آن "Apple Snow White 1 Tablet Mac" بوده و در سال 1984 طراحی شده بود. جالب است بدانید که ایده تبلت در شرکت اپل قبل از تلفن همراه شکل گرفته بود. به این صورت که آن ها برای یک کامپیوتر بدون کیبورد و موس دورخیز کرده بودند اما پس از اختراع صفحه نمایش مورد نظر آن ها , بدلیل برتری بازار تلفن های همراه , این شرکت تصمیم به ورود به بازار موبایل گرفت و ایده تبلت تا سال ها کنار گزاشته شد.


این کتاب در اروپا منتشر شده است و هنوز نسخه الکترونیکی آن نیز موجود نیست.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود