پتنت جدید اپل به یک دوربین موبایل انقلابی منتهی خواهد شد؟
اگرچه گفته می‌شود که دوران جنگ مگاپیکسل ها در گوشی‌های هوشمند به سر آمده، اما هنوز شرکت‌های بزرگ و مطرحی هستند که وجود مگاپیکسل بیشتر را در آینده اسمارت فون ها ضروری می‌دانند.
اپل که به عنوان یکی از پیشگامان عرصه‌ی ماژول‌های دوربین شناخته می‌شود، اخیرا با ثبت یک پتنت نشان داده که نوآوری در این حوزه تمامی ندارد.
پتنت جدید یک سیستم دوربین سه سنسوره با قابلیت تکه‌تکه‌کردن نور را به نمایش می‌گذارد که نتیجه بهره‌گیری از این سیستم افزایش کیفیت تصاویر و ویدیوهای ثبت‌شده توسط آیفون خواهد بود.

در این سیستم به جای استفاده از یک سنسور استاندارد برای جمع آوری اطلاعات تصاویر، از آینه‌ها و لنزهای مختلفی برای سه‌تکه‌کردن نور استفاده شده است. این قطعات سپس به سه سنسور جدا و اختصاصی متصل می‌شوند.
بهره‌گیری از این سیستم، سبب استفاده از پیکسل بیشتر می‌شود که در نهایت به افزایش کیفیت تصویر منتج خواهد شد. از آینه‌ها نیز می‌توان برای تکنولوژی لرزشگیر لیزری تصویر استفاده کرد.
از این تکنولوژی امروزه در دوربین‌های حرفه ای شرکت‌هایی چون «کانن»، «فیلیپس» و «پاناسونیک» استفاده می‌شود.
ثبت این پتنت لزوما به معنای به‌کارگیری آن در آیفون‌های بعدی نخواهد بود، اما شایعات اخیر مبنی بر تلاش اپل جهت افزایش کیفیت دوربین آیفون، سبب می‌شود که نتوان از کنار این پتنت به سادگی گذشت. منبع خبر : دیجی کالا

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود