هارد ترکیبی WD Black 2
همان طور که می دانید مدت هاست که هارد های SSD  یا همان Flash  به بازار عرضه شده اند. این هارد ها به دلیل سرعت بالای انتقال اطلاعات و همین طور عمر طولانی تر ، بسیار مورد علاقه سازندگان لپ تاپ قرار گرفته است. از طرفی هزینه این هارد ها بسیار بیشتر از نمونه های پیشین است. همین طور ظرفیت این دستگاه ها نیز نسبت به نسخه های پیشین محدود تر است. اما استفاده همزمان از این هارد ها بسیار ایده آل محسوب می شود. به این صورت که سیستم عامل از هارد پر سرعت استفاده کند و داده های دیگر بر روی هارد های قدیمی ذخیره شوند. اما لپ تاپ ها نیز به دلیل محدودیت نمی توانند دو هارد را پشتیبانی کنند.


به همین دلیل شرکت بزرگ Western Digital   به نام WD Black 2 توانسته است تا یک نوع هارد ترکیبی در همان سایز هارد های لپ تاپی عرضه کند. این هارد ترکیبی شامل یک هارد 128g  از نوع SSD و همین طور یک هارد 1TB از نوع معمولی می باشد. شما می توانید از هارد SSD برای برنامه های خود و همین طور سیستم عامل استفاده کنید و از هارد دیگر جهت ذخیره داده های اطلاعاتی بهره ببرید. با استفاده از این هارد سرعت و کیفیت لپ تاپ خود را به شدت می توانید افزایش دهید. همین طور هزینه گزاف بابت هارد های SSD نیز در حجم بالا پرداخت نکرده اید.


بعد از اتصال WD Black 2 ابتدا درایو SSD شناخته می شود که شما می توانید سیستم عامل خود را بر روی آن نصب کنید. سپس در ویندوز شما درایور مربوط به این هارد را نصب کرده و پس از راه اندازی مجدد دستگاه ، هارد دوم یعنی 1TB فضای خالی فعال می شود و قابل دسترس خواهد بود. در رایانه نیز شما دو درایو کاملا جدا از هم را مشاهده خواهید کرد. امکان ترکیب این دو هارد وجود دارد به این صورت که شما یک پارتیشن 1.2TB داشته باشید اما اگر این کار را انجام دهید ، دیگر از مزایای SSD بودن دست کشیده اید و تکنولوژی هارد را از بین برده اید.


این هارد فعلا درایوری برای دستگاه های MAC ندارد و فقط بر روی سیستم های Windows کار می کنند. نزم افزار نیز صرفا یک بار اجرا می شود و درایو را به رایانه معرفی می کند و آن را فرمت می کند و نیاز به اجرا زمان راه اندازی سیستم عامل ندارد. قیمت این دستگاه نیز تنها  $299 است که بسیار از هارد های SSD ارزان قیمت تر است . همین طور سرعت و ظرفیت این دستگاه به شدت نسبت به مدل های معمولی SSD بالاتر است. بدون شک این هارد مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود