انقلاب در صنعت بازی با استفاده از NVIDIA GRID
در نمایشگاه CES 2013 به صنعت بازی توجه زیادی شده بود و دستگاه های بازی زیادی رونمایی شد. یکی از تحولاتی که قرار است در صنعت بازی رخ دهد از سوی شرکت NVIDIA رونمایی شد و آن هم استفاده از تکنولوژی Cloud در صنعت بازی است. NVIDIA Grid نام این سرویس می باشد. همیشه تکنولوژی Cloud برای ذخیره سازی اطلاعات به کار گرفته شده بود اما این بار قرار است از این سرویس به عنوان پردازشگر بازی های رایانه ای استفاده شود. به این معنا که برای اجرای بازی ها نیاز به سخت افزار خاصی نخواهد بود و پردازش های گرافیکی مربوط به بازی ها در سرور های قدرتمند شرکت NVIDIA که در حدود 700 XBOX360 قدرت دارند انجام شود.


حتما می دانید که بازی های رایانه ای با استفاده از کارت های گرافیکی قدرتمند اجرا می شوند. به این صورت که هر فریم از بازی توسط کارت گرافیک پردازش شده و تولید می شود. اما در فیلم های سینمایی پردازش ها یک بار انجام می شود و نتیجه آن ها ذخیره شده و برای تماشای آنها , نتیجه پردازش به مشتری ارسال می شود. اما در بازی های رایانه ای به دلیل نیاز به متغیر های دیگر در بازی , این امر امکان پذیر نیست. اما اگر پردازش در یک سرور قدرتمند انجام شده و فریم پردازش شده به صورت همان فایل ویدئویی به کاربر ارسال شود, در واقع از پردازش بازی بر روی کامپیوتر شخصی جلوگیری شده است. تنها یکی از مشکلات در ساخت این دستگاه , تنظیم کارت های گرافیکی برای ارسال تصاویر پردازش شده به Cloud می باشد. به این صورت که کارت های گرافیکی خروجی خود را بر روی پورت های HDMI نباید ارسال می کردند , بلکه هدف آن ها تصاویر به صورت ویدئو با سرعت بالا به سرویس Cloud است.


 تعداد 20 سرور در هر رک که معادل مجموع 240 کارت گرافیک NVIDIA است, توانایی قرار گیری در یک Rack را دارند و قدرت آن نیز معادل 700 دستگاه Xbox360 می باشد. سرور ها پر شده از کارت های گرافیکی مخصوصی می باشند که هر کدام از کارت های گرافیکی آن ها قادرند تا به چندین کاربر سرویس دهی کنند. هر کدام از سرور ها قادرند تا به 24 کاربر سرویس دهی کنند. ذخیره بازی کاربران در سرور , ادامه بازی در تمامی دستگاه ها نیز از قابلیت این سرور هاست. تنها یک برنامه گیرنده بر روی دستگاه ها باید نصب شود تا از تمامی این امکانات بتوان بهره برد.


بدون شک این قابلیت انقلابی در صنعت بازی های رایانه ای رقم خواهد زد. به این صورت که شما در آینده ای نزدیک قادر خواهید بود تا با استفاده از تمامی دستگاه های خود بازی های کامپیوتری را با بالاترین کیفیت ممکن انجام دهید. این در حالیست که دستگاه های شما نیازی به سخت افزار قدرتمند نخواهند داشت. همین طور کنسول دستی جدید این شرکت نیز قادر خواهد بود تا بازی های رایانه ای را با گرافیک بالاتری نسبت به سخت افزار خود انجام دهد. شما برای بازی های رایانه ای دیگر نیاز به دانلود و یا خرید دیسک آنها نخواهید داشت و به راحتی بازی خود را از روی سرور NVIDIA انتخاب کرده و آن را اجرا می نمایید. گرافیک بالاتر , سرعت بالاتر , جلوگیری از افت فریم و بهینه سازی بازی های رایانه ای و برق از جمله مزیت های NVIDA Grid‌ می باشد. در نمایشگاه نیز با استفاده از یک دستگاه تلویزیون هوشمند LG که از قابلیت Cloud پشتیبانی می کرد, بازی هایی با گرافیک بالا را بدون نیاز به هیچ گونه دستگاه دیگری اجرا نمودندد.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود