عینک گوگل ،عینک جنجالی
عینک گوگل یکی از پرسروصدا ترین اختراع های سال ۲۰۱۲ بود که توسط مجله تایمز به عنوان یکی از سه اختراع بر تر سال انتخاب شد. این عینک را می توان به عنوان موفق ترین محصولی که در آن از تکنولوژی واقعیت افزوده استفاده شده معرفی کرد. عینک گوگل که تحت سیستم عامل اندروید طراحی شده است، امکانات فراوانی را در اختیار کاربر قرار می دهد از جمله: تقویم، نقشه، جستجوی گوگل، چت تصویری و.... طراحی ساده و بدون شیشه این عینک باعث شده تا کاربران بسیاری برای استفاده از آن سرودست بشکنند چون نه تنها جدید است و امکانات جالبی را به کاربر می دهد بلکه محدودیتی هم برای او به وجود نمی آورد.

این عینک می تواند تصاویر زنده ای را که کاربر می بیند همزمان ضبط کرده و در هنگام نیاز نمایش دهد.

به گزارش سرویس مجازی خبرگزاری بسیج، عينک گوگل مدت‌هاست تيتر يک روزنامه‌ها و سايت‌های سراسر دنياست، يک عينک جنجال برانگيز که به هرجا با آن نگاه می‌کنيد اطلاعات زيادی از آن روی صفحه‌ای که هيچ کس جز شما آن را نمی‌بيند ظاهر می‌شود. منظور شيشه عينک شماست. دقيقا سخت افزار نقشه گوگل روی زمين است.
 

اين عينک هوشمند چند وقتی است چراغ خاموش وارد بازار ايران شده و ماحصل گشت و گذارهای ما هم در بازار شد همين عکسی که از پشت ويترين يکی از مغازه‌ها در يک مرکز خريد در پايتخت تهيه شده است.
 
با عينک هوشمند گوگل اگر به هوا نگاه کنيد؛ هواشناسی آنلاین را خواهيد ديد؛ اگر به زمين نگاه کنيد مکان خود را خواهيد فهميد؛ اگر به بناها و اجسام نگاه کنيد تمام اطلاعات قبل و حال و بعد آن را خواهيد دانست.
همچنین می تواند اطلاعات ذخیره شده را به وسیله وای فای به کامپیوتر شخصی شما منتقل کند. عینک گوگل از نسخه آزمایشی گذشته و به تولید انبوه رسیده است. پول دارها در جریان باشند که قیمتش در بازار های جهانی ۱۵۰۰ دلار است. خوشبختانه این روزها در ایران هم می توانید آن را پیدا کنید. هرچند که با توجه به وضعیت اینترنت هنوز خیلی نمی شود روی استفاده درست و حسابی از آن حساب کرد.

به گزارش آژانس خبری فناروی اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، خبر خوب ما برای اهل فن و تکنولوژی این است که همزمان با رونمایی جهانی، هایپر تاچ نیز در تهران از این محصول پرطرفدار رونمایی کرده و بسیاری را برای اولین تجربه شان از گوگل گلس، به خیابان جمهوری می کشاند.

اما متاسفانه یا خوشبختانه توسط مسئولین ایرانی و بعضی از کشورها از عینک گوگل به عنوان یک وسیله جاسوسی نام برده میشود که در جای خودش مورد بحث است.

نویسنده :

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود