هدفون های بیسیم SPLIT
سه دوست که عاشق گوش دادن به موسیقی بودند ، بعد از دو سال تحقیق و اختراع ،  توانستند تا هدفون هایی را اختراع کنند که بدون هیچ سیم ، و یا هرگونه تکنولوژی بیسیم از جمله Bluetooth برای شما موسیقی پخش کنند. حتما می دانید که تکنولوژی های بیسیم به هر نحو بر روی اعصاب تاثیر گزار بوده و برای سلامتی مضر هستند. این هدفون ها هیچ گونه از این تکنولوژی ها را استفاده نمی کند . پس این سوال پیش میاد که این دستگاه ها چگونه کار می کنند ؟

اسم این هدفون ها که کارایی شبیه به پخش کننده های موسیقی دارند Split نام دارد. دو هدفون دارای فضای ذخیره سازی جداگانه هستند و آهنگ ها درون هر هدفون به صورت جداگانه ذخیره می شوند. دور فضای بورد دستگاه یک روکش وجود دارد که این روکش خاصیت آهنربایی نیز دارد که دو هدفون به یکدیگر بچسبند. به محض جدا کردن این دو هدفون ، دستگاه ها به صورت همزمان شروع به پخش آهنگ می کنند.بدون سیم بودن این دستگاه نیز راحتی بسیار زیادی را بدنبال دارد. کافیست تا از این هدفون ها در محیط های ورزشی و یا با شال گردن استفاده کنید. زاویه گردن شما کاملا طبیعی هستند و سیم ها گردن شما را به سمت عقب یا جلو نمی کشند.

 هر دو هدفون به صورتی کاملا دقیق و با استفاده از یک محاسبه زمانی دقیق به صورت جداگانه آهنگ ها را پخش می کنند. بنابراین نیازی به وجود تکنولوژی های بیسیم برای همزمان سازی پخش آهنگ وجود ندارد. همین طور دیگر نیاز به موج های رادیویی مداوم برای انتقال آهنگ به هدفون نیز وجود ندارد. استفاده از این روش باعث می شود تا موج های ساطع شده نسبت به بقیه دستگاه ها هزار برابر کمتر شود.

این دو هدفون دارای یک حس گر حرکتی نیز هستند. زمانی که هدفون را در گوش خود قرار داده اید ، با ضربه زدن دندان هایتان به هم می توانید دستگاه را کنترل کنید. به طور مثال برای پخش آهنگ بعدی شما کافیست تا یک بار دندان های خود را به هم بزنید. در این هنگام حس گر هدفون سمت راست فرمان پخش آهنگ بعدی را دریافت می کند و با یک سیگنال فوق العاده ضعیف که کمتر از 1 میلی ثانیه زمان می برد ، هدفون سمت چپ را از پخش آهنگ بعدی آگاه می سازد. به طور مثال برای افزایش و یا کاهش صدا شما کافیست دو بار دندان هایتان را به هم ضربه بزنید . در تصویر مشاهده می کنید که سیکل تغییر صدا به چه گونه است.

برای جلوگیری از ورودی های کنترلی ناخواسته شما می توانید دستگاه را قفل کنید. به این صورت که با یک بار ضربه زدن به هدفون سمت راست ، دستگاه در حالت قفل قرار می گیرد و دیگر به ضربه های دندان هایتان حساسیت نشان نمی دهد.

هر کدام از هدفون ها دارای حافظه داخلی به حجم 256 مگابایت می باشند که این فضا برای نگه داری 24 آهنگ استفاده می شود. شما می توانید دستگاه را با یک کابل مخصوص USB به رایانه خود متصل کنید و آهنگ های خود را به هدفون ها منتقل کنید. نرم افزاری برای انتقال اطلاعات بر روی کامپیوتر نیاز است که این نرم افزار می تواند ویرایش هایی را نیز بر روی آهنگ های شما انجام دهد. به طور مثال شما می توانید در هنگام انتقال آهنگ های مورد علاقه خود به دستگاه ، تنظیمات مربوط به اکولایزر آهنگ را تغییر دهید. این ویرایش ها به صورت کد هایی مخفی بر روی فایل آهنگ ها قرار می گیرند و توسط پردازشگر هدفون ها شناخته می شوند.

نمونه اولیه ساخته شده از دستگاه شامل یک پردازنده 32 بیتی ARM Cortex M3 ، یک حافظه با ظرفیت 64 تا 256 مگابایت ، یک آمپلی فایر 100dB است که درون یک محفظه ساخته شده از جنس آلومینیوم ضد زنگ می باشد قرار دارند. کیفیت صدا خروجی دستگاه فوق العاده است و به دلیل وجود آمپلی فایر ،  دستگاه قادر است تا صدا های بم را به خوبی تولید کند. طول هدفون نیز 1 اینچ می باشد. گفته شده است که دستگاه با هر بار شارژ قادر است تا 4 ساعت موسیقی پخش نماید. اما این مدت نیز ممکن است با بهبود سازی برنامه نویسی پردازشگر دستگاه افزایش یابد. برای شارژ 85% باتری باید 2.5 ساعت دستگاه به پورت USB متصل باشد و برای شارژ 15% باقی مانده نیاز به 2 ساعت دیگر است.

سازندگان این هدفون در حال کار بر روی کابل USB دستگاه هستند تا بتوانند فرایند شارژ و ذخیره سازی آهنگ بر روی دستگاه به صورت همزمان را ممکن سازند. این تنها یکی از کارهایی هستند که آن ها برای تجاری سازی دستگاه نیاز دارند و هنوز به گفته خود آن ها راه برای پیشرفت دستگاه زیاد است.  هر کدام از هدفون ها فقط از یک طرف قابل وصل شدن به کابل USB هستند. سمتی به کابل متصل می شود که آن را جذب کند. اگر دو قطب همنام اشند یکدیگر را دفع می کنند و این یعنی شما باید هدفون را به سمت دیگر متصل کنید. ویدئو زیر نیز این امر را به شما نمایش می دهد...

 گفته شده است که دستگاه قادر است تا تمامی آهنگ ها با هر فرمتی را به راحتی به قرمت دستگاه تبدیل کرده و به هدوفن منتقل کند. همین طور به دلیل محدود بودن دستگاه به سه درجه بلندی ، شما می توانید بلندی صدای هر آهنگ را نیز با استفاده از برنامه عرضه شده توسط SPLIT کنترل کنید.
 این گروه در حال جمع آوری کمک های مردمی و همین طور حامیان مالی برای تجاری سازی این هدفون ها می باشند. برای این کار نیز تلاش زیادی می کنند و قرار است تا با جمع آوری یک میزان هزینه مشخص ، فرآیند تولید این دستگاه را کلید بزنند.  اما تا تولید انبوه این دستگاه آن ها در حال کار بر روی قسمت های زیادی از این هدفون هستند. باید منتظر بود و دید که چه تغییراتی در ساخت و تولید آن رخ خواهد داد.


نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود