Focus،هدستی برای بازی بهتر

اگر بخواهید مهارت های بازی کردن خود را افزایش دهید چه کارهایی می کنید؟ تمرین بیشتر؟ مطالعه نقشه بازی؟ یا راهنمایی گرفتن از گیمرهای حرفه ای؟

اما چرا این کارها را انجام دهید وقتی که شما می توانید یک سری الکترود را به پوست سر خود وصل کنید تا به وسیله ی اعمال یک جریان الکتریکی بر روی مغز خود، کنترل خود را بر اجرای بازی ها افزایش دهید.

این همان چیزی است که focus labs با هدستfocus  پیشنهاد می دهد و ادعا می کند که توانایی های یکگیمر  را با تحریک کردن نواحی از مغز با جریان الکتریکی کم بهبود می بخشد.

ممکن است مانند داستان های علمی تخیلی به نظر برسد، اما با توجه به توسعه دهندگان توانایی های افزایش قابلیت ذهنی این هدست از تحریک مستقیم سیستم های عصبی مغز با استفاده از جریان مستقیم tDCS که سیستمی بحث برانگیز است و در سال های اخیر دوباره به شروع به کار کرده است، آمده. در گذشته،tDCS  برای درمان درد مزمن، پیشگیری از میگرن و حتی بهبود مهارت های ریاضی یک فرد استفاده شده است اما این اثرات هنوز توسط محققان در حال بررسی است.

در هدست focus که به وسیله ی جریان الکتریکی که در مغز ایجاد می کند ظاهرا قدرت مغزی فرد را افزایش و توانایی بیشتری را به او در انجام بازی های رقابتی می دهد.

مخترعی به نام "Michael Oxley" می گوید: "تحریک قسمت جلویی مغز برای بهتر کار کردن حافظه، هوشیاری و تمرکزخوب است و آزمایشات نشان داده است که وقتی فرد در حال بازی کردن می باشد این ناحیه از مغز بیشترین فعالیت را از خود نشان می دهد."

این هدست که از یک چیپ ارتباطی بلوتوث در پشت آن و چهار الکترود در جلوی آن ساخته شده است. هنگامی که هدست بر روی سر فرد قرار می گیرد نیاز است که الکترود ها بر روی نقاط صحیحی از پیشانی قرار گیرد تا این اطمینان حاصل شود که جریان به درستی از جلوی مغز عبور می کند.

اسفنج هایی آغشته در محلول نمک بین الکترود ها و پوست پیشانی قرار گرفته اند تا از سوختگی جلوگیری کنند. الکترودهای اضافی نیز می توانند برای تحریک مناطق دیگر مغز و یا تولید اثر متناوب متصل شوند.
کاربران می توانند مقدار و مدت زمان شارژ را دستی بر روی هدست خود با یک نرم افزار iOS (در حال حاظر نرم افزار اندروید آن طراحی نشده است)، که از طریق بلوتوث متصل به هدست است کنترل کنند.
به طور پیش فرض، الکترودها 1 میلی آمپر جریان به مدت پنج دقیقه اعمال می کنند که آمپر نرمال آن می باشد اما می تواند به طور دستی از 0.8 تا 2 میلی آمپر برای مدت زمان 5 تا 40 دقیقه نیز استفاده کرد.در هنگام استفاده، سیستم عامل نرم افزاری آن بر مقاومت بین الکترودها نظارت می کند و ولتاژ را تغییر می دهد تا به یک مقدار مشخص شده ی استاندارد برسد. برنامه همچنین به هدست دستور می دهد که در ابتدا به تدریج شارژ را بالا ببرد تا به مقدار ولتاژ مورد نیاز برسد(مانند اکثر دستگاه های  .(tDCS 

مطالعات نشان می دهد که عملکرد tDCS ها می تواند در درمان افسردگی و یا آسیب های مغزی تاثیر داشته باشد. اما فقط یک آزمایش وجود دارد که عملکرد یک بازیکن را اندازه گرفته است و آن تنها برای آزمایش کردن کارآیی کاربر در نقش یک سرباز در بازی مورد استفاده قرار گرفته است.هدست focus ، یکی از چندین دستگاهtDCS   کاربرپسند در دسترس است که با دیگر محصولات تمایز محسوسی دارد که احتمالا مورد در خواست علاقمندان قرار می گیرد.
 اگر چه که شرکت سازنده هدست focus  ادعا می کند که تمام الزامات امنیتی و نظارتی را در ساخت این هدست در نظر گرفته است اما وب سایت رسمی دولت می گوید که هیچ گونه مدرک رسمی پزشکی برای صحت کارکرد این دستگاه از طرف سازمان های مربوطه ارائه نشده است و همچنین تحت نظارت FDA هم نمی باشد.

این هدست انتظار می رود در ماه جولای در رنگ های قرمز و مشکی و به قیمت 249 دلار به فروش برسد. هر بسته ی این دستگاه شامل خود هدست، قاب محافظ ، کابل مینی یو.اس.بی و هشت اسفنج می باشد. شرکت Focus Labs همچنین به مصرف کننده ها گارانتی این را می دهد که تا 30 روز پس از خرید هدست بتوانند دستگاه را پس داده و پول خود را پس بگیرند. 


نویسنده :

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود