مبدل گوشی هوشمند به بیسیم Walkie-Talkie


کسانی که در شهر های بزرگ زندگی می کنند بعضی از مواقع فراموش می کنند که در خارج از شهر مکان هایی وجود دارد که سیگنالی برای گوشی های موبایل برای ایجاد ارتباط با دیگران وجود ندارد، اما راه حل این مشکل چیست؟
بی سیم های واکی تاکی، می توانند راه حلی مناسب برای این مشکل باشند، این بی سیم ها قادر به برقراری ارتباطی مستقیم بین دو دستگاه هستند به طوری که مانند شبکه های مخابراتی هیچ نیازی به وجود مرکز مخابراتی و بستر های سخت افزاری گران قیمت نیست.

 


 

این سیستم برای گروه هایی که نیاز به یک ارتباط مستمر و پیوسته برای پیش بردن کارهای گروهی خود هسنتد بسیار مناسب است، تعاریفی که کردیم مربوط به تکنولوژی بیسیم ها بود اما برای سیستم های  Walkie-Talkie شرکت Kickstarter یک نو آوری به خرج داده و برای گوشی های هوشمند یک داک به نام Alianza DxB طراحی کرده است، با این داکت می توان با یک تیر دو هدف را زد.
این داک توانایی نصب بر روی اکثر اسمارت فون ها را دارد و بر روی سیستم عامل های آندروید و iOS قابل اجرا است، همچنین قابلیت دیگری که این داک دارد توانایی ارسال و دریافت سیگنال ها بر روی چند باند فرکانسی مختلف از جمله VHF، UHF، وباند 800Mhz است که حدکثر برد این سیگنال ها 40 کیلومتر می باشد علاوه بر اینها  این دستگاه به کمک سیستم Radio-Over-IP می تواند بر روی سیگنال های تلفن همراه اطلاعات مورد نظر خود را نشر دهد و دامنه ی آن به اندازه ای هست که بتوان در هر جای دنیا به وسیله ی آن یک ارتباط رادیویی برقرار کرد.


بدنه ی Alianza DxB طوری طراحی شده است که نسبت به ضربه مقاوم باشد. آنتن و دستگیره ی این داکت قابلیت جابه جایی دارد و ثابت بر روی داک طراحی نشده اند، همچنین برای این دستگاه یک باتری کمکی نیز در نظر گرفته شده است تا کاربر برای استفاده آن کمتر به مشکل کمبود باتری مواجه شود.


وقتی که این داک بر روی گوشی شما است هیچ احتیاجی به برنامه برای راه اندازی آن نیست و در واقع استفاده از این داک وابسته به برنامه ای بر روی گوشی نیست،در حقیقت  سازوکار Alianza DxB  از گوشی مجزا می باشد. اما برنامه ای نیز برای این داک طراحی شده است که استفاده از داک را آسان تر می نماید.
قیمت این دستگاه 400 دلار آمریکا می باشد.

 

مبدل گوشی هوشمند به بیسیم Walkie-Talkie

مبدل گوشی هوشمند به بیسیم Walkie-Talkie

مبدل گوشی هوشمند به بیسیم Walkie-Talkie

مبدل گوشی هوشمند به بیسیم Walkie-Talkie

مبدل گوشی هوشمند به بیسیم Walkie-Talkie

 

  

نویسنده :

هدف ما از طراحی این سایت این بود که قدمی در بهبود سطح علمی فارسی زبانان به خصوص مردم عزیز میهن خود در زمینه ی فن آوری های نوین و تکنولوژی های روز دنیا برداشته باشیم.

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود