یو اس بی نوع C را خود اپل اختراع کرده است؟!
در مراسم نهم مارس، اپل از لپ‌تاپ جدید خود با نام ساده «مک‌بوک» رونمایی کرد که مهم‌ترین ویژگی آن در کنار وزن سبک و ضخامت کم، وجود یک پورت بود.

لپ‌تاپ جدید اپل دارای یک پورت «یو اس بی نوع سی» (USB Type-C) است که به تازگی توسط گروه توسعه‌دهنده استاندارد یو اس بی معرفی شده است. کاربران با استفاده از این پورت می‌توانند به شارژ لپ‌تاپ خود اقدام کنند و البته به نقل و انتقال اطلاعات بپردازند. همچنین این پورت دوطرفه (Reversible) است که استفاده از آن را نسبت به نسل‌های قبلی آسان‌تر کرده است.

ولی آیا ممکن است اپل یک واقعیت مهم را به بازار نگفته باشد؟ «جان گروبر» (J. Gruber) از مشهورترین و معتبرترین نویسندگان اینترنتی که به شکل تخصصی اقدامات اپل را تحلیل و گزارش می‌کند، اخیرا در خبری جالب ادعا کرده که یو اس بی نوع C را خود اپل اختراع کرده است.
وی در همین باره گفت: "من از یک منبع مطلع شنیده‌ام که که یو اس بی نوع C را اپل اختراع کرده است و سپس آن را به گروه توسعه‌دهنده این استاندارد داده است. سیاست چنین اقداماتی ایجاب می‌کند که اپل چنین خبری را اعلام نکند. این اختراع خود اپل است و می‌خواهد آن را به یک استاندارد تبدیل کند."
گروبر ارتباط بسیار خوبی با افراد مطلع از پروژه‌های اپل دارد، با این حال ممکن است این ادعا بعدها اشتباه از آب در بیاید.
اما با فرض صحت این خبر، تولید یک یو اس بی جدید می‌تواند حرکت بسیار جالب توجهی از سوی اپل تفسیر شود. اپل تا امروز از استانداردهای مشهور بقیه شرکت‌ها در محصولات پرفروش خود بهره برده است، ولی حرکت اپل به سمت تولید یک استاندارد جدید را می‌توان بی‌سابقه دانست.

گوگل چند روز پیش نسل جدید کروم‌بوک های «پیکسل» مجهز به این پورت را معرفی کرد و پیشبینی می‌شود که این استاندارد در ادامه سال در دستگاه‌های دیجیتالی بسیاری تعبیه شود. منبع خبر : دیجی کالا

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود