چیپ Tegra K1 ، انقلابی در دستگاه های پرتابل
این روز ها،  NVidia سازنده این Chip اشاره کرده که این محصول پیش تر یک کار پیچیده استادانه است تا صرفا یک محصول تجاری عمومی. تصویر بالا Chip یکی از محصولات شرکت های تلفن همراه ساز را که تلفن های خود را با بهره گیری از این Chip طراحی کرده اند، را در طی یکی از کنفرانس های برگزار شده در منطقه اقتصادی San Francisco ، به نمایش گذاشته است.

Jen-Hsun Hung،  CEO  شرکت NVidia در نمایش گاه محصولات الکترونیکی در مورد این محصول گفته است که می شود گفت که غلط است این محصول را در خانواده ی Tegra 5  قرار داد، زیرا در هیچ جای این Chip از طراحی خطی استفاده نشده است. ( در طراحی تمام محصولات قبل در این خانواده از نوع خطی استفاده شده بود ) ایشان همچنین اظهار داشتند که بدون شک این محصول برترین محصول ای است که  NVidia تا به حال تولید کرده است.

این Chip قدرت پردازش تلفن های همراه و تبلت ها را می تواند در حد PC های قدرتمند امروزی بالا بیاورد. این Chip با دو Version به بازار خواهد آمد یکی بر مبنای پردازش 32-bit ای و دیگری بر مبنای پردازش 64-bit ای. طبق ادعایی که NVidia کرده است، این محصول باعث تغییر در نسل موتور های گرافیکی بازی های بزرگ کامپیوتری می شود! ایشان برای اثبات ادعا های خود در هین کنفرانس از برخی از توانایی های این Chip رو پرده برداشت. این Chip با Render کردن تصاویر زنده از یک اتاق نشیمن، با تمام جزئیات تصویری، با کیفیت ای در حد واقعی بخشی از قدرت خود را به نمایش گذاشت.
این Chip ها به زودی میزبان سخت افزاری Microsoft Surface  و Google Nexus 7 می شود اما متاسفانه  NVidia  برای حضور در بازار تلفن های همراه با برخی از مشکلات در حال دست و پنجه در کردن است. هر چند با تمام این مشکلات همه ما مطمئن هستیم به زودی زود ، از این دست انقلاب ها را در صنعت سخت افزاری شاهد باشیم.

غول ها سخت افزاری هر روز با به نمایش گذاشتن نوآوری های خود، تکنولوژی را به سرعت حرکت می دهند. واقعاً این خلاقیت تحسن برانگیز است !

نویسنده :

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود