میکروباتری ها :اندازه کوچک ،قدرت زیاد
محقیقن دانشگاه     Illinois   در Urbana-Champaign   میکروباتری هایی را تولید کردند که از لحاظ اندازه بسیار کوچک هستند اما قدرت بسیاری دارند.بر طبق گفته های تیم تحقیقاتی، این میکرو باتری ها نه تنها قدرت بسیاری را در خود ذخیره می کنند بلکه آن ها هزار برار سریع تر از فناوری های رقیب  شارژ می شوند. تلفن همرا هایی که با این میکروباتری ها شارژ می شوند میتوانند باتری از کار افتاده یک ماشین را به راه بیاندازد و هنوز هم انرژی لازم  را برای شارژ یک تلفن همراه در یک چشم به هم زدن را فراهم کنداین تیم تحقیقاتی هم اکنون در حال برنامه ربزی برای ادغام این باتری ها با وسایل دیگر است و همچنین در تلاش است تا آن هارا با قیمت کم تولید کند.این باتری ها در واقع جهشی بزرگ در تکنلوژی محسوب می شوند.

 

این تیم تلاش داشت که راه حلی برای معضلی که منابع قدرت فعلی را می آزارد، پیدا کند.مشکل این بود که این باتری‌ها یا می توانند مقدار زیادی قدرت داشته باشند یا مقدار زیادی انرژی و نمی توانند هر دو را در یک زمان تولید کنند.

 

William P. King, Bliss ،استاد علوم مکانیکی و مهندسی دانشگاه لینویز و رهبر تیم تحقیقاتی می گوید: "اگر انرژی بالا و زیاد می خواهید ،نمی توان قدرت زیاد به دست آورد.اگر قدرت بالا و زیاد می خواهید،به دست آوردن انرژی بالا بسیار دشوار است. اما برای برنامه‌های کاربردی بسیار جالب، به خصوص برنامه‌های کاربردی مدرن، شما واقعا به هر دوی این ها نیاز دارید و این چیزی است که باتری های ما شروع به انجام آن کرده‌اند. ما واقعا به طراحی یک منطقه فضای ذخیره سازی انرژی که در حال حاضر با فناوری‌های امروز در دسترس نیست ،پیش می رویم.

 


 

میکروباتری ها ساختار درونی سه بعدی دارند.باتری ها کلا دو قسمت اصلی دارند: سمت مثبت (کاتد)و سمت منفی (آند).با استفاده از طرح شارژ سریع کاتد که توسط پروفسور Paul Braun و گروه تحقیقاتی اش توسعه یافته است،گروه کینگ طرح تطبیقی آند را توسعه بخشیدند و این دو را در میکروسکوپ با هم کامل و یکی کردند تا میکرو باتری هایی با عملکرد فوق العاده را به وجود آورند.

 

این باتری ها چنان قدرتمند هستند که می توانند 1000 برابر سریع تر از دیگر باتری ها شارژ شوند و سگنال های رادیویی را 30 برابر دور تر پخش کنند و برای دستگاه هایی که 30 برابر کوچکتر هستند،نوآوری هایی را به راه میاندازند.

 

به باتری های جدید، "بهترین منبع تجمع قدرت"  گفته می شود و نوآوری های  جدیدی در تکنولوژی را  به راه میاندازد.این گروه معتقد است که تلفن همرا هایی که با این میکروباتری ها شارژ می شوند میتوانند باتری از کار افتاده یک ماشین را به حرکت درآوردو هنوز هم انرژی لازم  را برای شارژ یک تلفن همراه در یک چشم به هم زدن را فراهم کند

 

این تیم تحقیقاتی هم اکنون در حال برنامه ربزی برای ادغام این باتری ها با وسایل دیگر است و همچنین در تلاش است تا آن هارا با قیمت کم تولید کند. Liz Ahlberg، سردبیر علوم فیزیکی دانشگاه ایلینویز می گوید :

 

 شارژ یک کارت اعتباری نازک را در کمتر از یک ثانیه را تصور کنید .علاوه برلوازم الکترونیکی مصرفی، تجهیزات پزشکی،لیزر، سنسور ها، و برنامه های کاربردی دیگر ، میتوان جهشی به جلو در تکنولوژی را  با این  منابع انرژیدر دسترس دید.


میکروباتری ها :اندازه کوچک ،قدرت زیاد

میکروباتری ها :اندازه کوچک ،قدرت زیاد

میکروباتری ها :اندازه کوچک ،قدرت زیاد

میکروباتری ها :اندازه کوچک ،قدرت زیاد

 

نویسنده :

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود