همه چیز در مورد XBOX ONEکنسول های بازی همیشه یکی از پرطرفدارترین دستگاه بازی بوده اند. استفاده از این دستگاه ها به جای رایانه های شخصی یک امر طبیعی محسوب می شود که می تواند سرعت و گرافیک بالاتری را در اتاق شما به ارمغان آورد. نسل قبلی این دستگاه ها توانستند به مدت 6 سال در میان خانواده ها جای داشته باشند. نتنها نوجوانان ، بلکه افراد بزرگتر نیز از این دستگاه ها به عنوان های مختلف از جمله پخش کننده استفاده می کنند. با رونمایی از نسل جدید کنسول ها ، می توان آینده ای روشن برای کنسول های بازی پیش رو دانست . سخت افزارهایی قوی تر با پردازشگرهایی غول آسا می توانند بازیی هایی سه بعدی با کیفیتی باورنکردنی را بر روی تلویزیون های شما به ارمغان آورند. بازی هایی که در بعضی از آن ها فاصله میان دنیای واقعی با پردازش های گرافیکی آن ها حقیقتاً سخت می شود.


کنسول نسل آینده مایکروسافت با نام Xbox One دیروز در کنفرانس بین المللی E3معرفی شد . پوشش گسترده مایکروسافت برای معرفی این دستگاه نشان از کیفیت بالای آن دارد. این شرکت گفته است که نمی خواهد اشتباهاتی را که برای اولین نسل های Xbox 360 مرتکب شده است دوباره تکرار کند.

 

* سخت افزار *
در ابتدا باید گفت که مایکروسافت بسیار بر روی ظاهر و داخل این کنسول حساسیت به خرج داده است. شکل ظاهری این دستگاه به صورت ترکیبی از قاب مات و براق شکل گرفته و ظاهری مکعب مستطیل را داراست. ترکیب براق و مات دستگاه ناشی از نسل های قدیمی XBOX است که در آن ها نیز از یکی از این استایل ها استفاده شده بود. کنترلر دستگاه نیز تغییر کرده است و طراحی و کیفیت آن بهتر شده است . با توجه به عکس های تبلیغاتی که از سوی مایکروسافت ارائه شده است ، کنترلر بازی از یک D-Pad جدید استفاده می کند و Analog ها نیز از جنس بهتری در ساخت آن ها استفاده شده است. جای قرارگیری باتری در دسته ها نیز تغییر کرده است تا راحتی کنترلر بیشتر شود.


در مورد سخت افزار داخلی دستگاه نیز باید گفت که این دستگاه از یک پردازشگر 8 هسته ای بهره می برد. در این دستگاه از with 8GB حافظه RAM در نظر گرفته شده است . دستگاه نیز به صورت پیش فرض دارای 500GB حافظه هارد دیسک می باشد. پیش بینی می شود که این دستگاه تنها در یک مدل عرضه نشود و در آینده از مدل های دیگر این دستگاه با حافظه های مختلف عرضه شود. همین طور دستگاه برای اولین بار از درایو نوری Blu-ray استفاده می کند و مایکروسافت HD-DVD های خود را کنار زد . دستگاه دارای ورودی و خرجی HDMI است و همین طور از پورت USB 3.0 نیز بهره می برد.


سنسور Kinect نیز شاهد تغییرات ظاهری و همین طور سخت افزاری بوده است. کینکت جدید دارای یک دوربین 1080p با کیفیت عکس برداری 60 فریم در ثانیه است. بهبود در کیفیت دوربین و سنسور این امکان را می دهد تا دستگاه تا کوچکترین حرکات شما را پردازش کند و آن ها را در بازی لحاظ کند. گفته شده است که وسعت دید این دستگاه نیز 60% بیشتر شده است. همین طور دستگاه در تاریکی نیز قدرت دید خود را داراست. در خبری که از سوی مایکروسافت منتشر شده است اعلام کرده اند که دستگاه XBOX One   باید در تمامی لحظات با کینکت ارتباط داشته باشد. به این صورت که این دستگاه به کینکت به عنوان یک جزئی از خود نیازمند است. به همین دلیل تمامی Xbox ها با یک کینکت عرضه خواهند شد. عدم اتصال کینکت به دستگاه باعث کارنکردن آن می شود. در همین موضوع باید اشاره کرد که این دستگاه جاسوس خانوادگی شما نیست و قابل خاموش شدن است. بنابراین شما می توانید برای حفظ حریم خانوادگی خود این دستگاه را خاموش کنید تا از دزدی اطلاعات درون خانواده خود جلوگیری کنید.

 

عکس هایی از ظواهر این دستگاه را می توانید در گالری زیر مشاهده کنید. برای مشاهده عکس ها در سایز بزرگتر بر روی آن ها کلیک کنید :

همه چیز در مورد XBOX ONE

همه چیز در مورد XBOX ONE

همه چیز در مورد XBOX ONE

همه چیز در مورد XBOX ONE

همه چیز در مورد XBOX ONE

همه چیز در مورد XBOX ONE

همه چیز در مورد XBOX ONE

همه چیز در مورد XBOX ONE

همه چیز در مورد XBOX ONE

همه چیز در مورد XBOX ONE


* نرم افزار *


بعد از تغییرات در سخت افزار دستگاه ، هماهنگ سازی آن با یک نرم افزار خوب می تواند یکی از نکات مهم در دستگاه های امروزی باشد. بهبود نرم افزار دستگاه بیشتر شامل دستگاه کینکت و رابط آن با کاربر است. به این صورت که شما بیش از پیش می توانید با دستگاه خود به صورت حرکتی ارتباط برقرار کنید. بهبود در تشخیص صدا نیز یکی از این کار هاست. شما می توانید دستگاه خود را با صدای خود روشن و یا خاموش کنید. به کارگیری یک ردیف میکروفون در جلوی دستگاه کینکت این امکان ها را به دستگاه افزوده است. از طرف دیگر شما می توانید بین برنامه های تلویزیونی که در حال دیدن آن هستید با صدای خود کانال ها را عوض کنید. در رابطه با حرکت ها نیز باید گفت که این دستگاه سعی کرده است تا حرکات بیشتری را برای کنترل دستگاه به کار برد. بدون شک بکارگیری سنسور های بسیار قوی در کینکت باعث افزایش قدرت برنامه نویسان در طراحی این نوع برنامه ها شده است.


از طرفی این دستگاه حالت Metro مانند خود را حفظ کرده است و صفحه ای به صورت کاشی شده هنوز به عنوان صفحه اصلی در این دستگاه نیز استفاده شده است. اما یک پیشرفت خوب در این دستگاه حالت Split Screen است که شما می توانید دو برنامه را به صورتی که در ویندوز 8 در کنار هم اجرا می کنید ، در کنسول خود نیز در حالت اجرا نگه دارید. به طور مثال شما می توانید در حین بازی کردن با دوست خود با Skype تماس برقرار کنید.
 در حقیقت XBOX One دارای سه سیستم عامل است . سیستم عامل اول که برای بازی های استفاده می شود به صورت کامل برای توسعه دهندگان طراحی شده است تا با استفاده از آن بتوان بازی ها را اجرا کرد. سیستم عامل دوم بر روی هسته ویندوز طراحی شده است و برای اجرای برنامه ها و همین طور دیگر امکانات در نظر گرفته شده است. سیستم عامل سوم رابط بین این دو سیستم عامل است و ارتباط میان این دو را برقرار می کند.


دستگاه از سیستم ابری نیز به صورت کامل پشتیبانی می کند. شما می توانید در حین بازی از بازی خود ویدئویی ضبط کنید و آن را در فضای ابری به اشتراک بگذارید. البته هنوز اطلاعات کاملتری در مورد نحوه استفاده از سیستم ابری در قسمت های دیگر این دستگاه بیان نشده است. اما مطمئن هستیم که استفاده از سیستم های ابری در قسمت های دیگری از این دستگاه نیز استفاده خواهد شد.


* بازی و برنامه ها *به جرات می توان گفت که کنسول بازی XBOX بدون عنوان های انحصاری و همین طور بازی هایش هیچ جایی نخواهد داشت. علاوه بر سخت افزار خوب ، بازی ها باید مشتریان را به خرید این دستگاه ترقیب کنند. در کنفرانس امسال شرکت EA همکاری فراوانی را از خود با مایکروسافت نشان داد. رونمایی از سری جدید بازی های FiFa 14 و همین طور عنواین مهم و پرطرفدار NBA  و Madden NFL برای این دستگاه یک قدرت محسوب می شود. این عنواین سازگاری کامل خود با دستگاه و سیستم های دیگر آن نشان داده است. به این صورت که شما در بازی FiFa می توانید به صورت آنلاین با دوست خود Skype کنید و یا در هنگام چیدمان تیم خود با آنها از طریق تماس تصویری مشورت کنید.

 


یکی دیگر از عنواین پر سروصدا Quantum Break نام دارد. این عنوان قرار است به صورت اختصاصی برای XBOX One عرضه شود و قصد دارد تا رابطی بین برنامه های تلویزیونی و بازی های کامپیوتری باشد. در کنفرانس صحنه هایی از بازی به نمایش گذاشته شد اما هیچ توضیحی در مورد جزئیات این بازی داده نشده است. هنوز معلوم نیست که دقیقا منظور از ارتباط میان برنامه ها و بازی ها چیست و آیا می توان تغییر بین بازی و برنامه های تلویزیون را به سرعت انجام داد یا خیر. به هر حال باید شاهد یک رویکرد جدید در بازی های این دستگاه باشید. با این وجود که دستگاه Kinect نیز پیشرفت کرده است می توان انتظار کیفیت بالاتری در این بازی به وسیله حرکات بدن را داشت.

 


از سوی دیگر مایکروسافت بر روی فیلم و پخش آنلاین نیز تمرکز زیادی را داشته است. این دستگاه می تواند به صورت آنلاین بازی های فوتبال را برای شما پخش کند . همین طور قرار است که وسعت پخش این برنامه ها بیشتر شود و برنامه های متنوع تری را برای شما پخش نماید. مایکروسافت قرار است تا با فیلم سازان نیز همکاری کند. به عنوان نمونه قرار است تا کارگردان به نام هالیوود Steve Spielberg بر روی سری فیلم های Halo شروع به کار کند و داستان این بازی مهیج و انحصاری را برای این دستگاه تولید کند.

 


بازی های پرطرفدار دیگری مانند سری جدید Forza  و همین طور Call Of Duty  نیز برای این دستگاه تایید شده اند. صحنه هایی از این بازی ها را در  گالری زیر مشاهده می کنید :


همه چیز در مورد XBOX ONE

همه چیز در مورد XBOX ONE

همه چیز در مورد XBOX ONE

همه چیز در مورد XBOX ONE


 

* زمان عرضه  *در کنفرانس خبری از تاریخ دقیق عرضه این دستگاه اعلام نشد اما گفته اند که تا آخر امسال در فروشگاه ها خواهد بود. از طرفی به نظر می رسد که این دستگاه با کنسول جدید شرکت سونی همزمان عرضه شود. این به این دلیل است که عقب افتادن عرضه می تواند باعث افت خرید این دستگاه شود. با این وجود عرضه این دستگاه در امسال تایید شده است و می توان انتظار داشت تا دستگاه در پاییز امسال عرضه شود. در مورد قیمت دستگاه نیز باید گفت که این دستگاه به همراه یک کینکت و یک کنترلر با قیمت 300$ عرضه خواهد شد.


ویدئو تبلیغاتی زیر برای این کنسول از سوی مایکروسافت منتشر شده است که می توانید آن را مشاهده کنید :مشاهده ویدئو در آپارات


نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود