چرا نباید PlayStation 4 کنترلر حرکتی داشته باشد
شرکت سونی در در ماه فوریه امسال قرار است تا یک مراسم بزرگ در مورد بخش بازی های رایانه ای برپا کند که منتقدین عقیده دارند که این همان مراسم رونمایی از کنسول PlayStation 4 خواهد بود. با نگاهی به گذشته متوجه می شویم که Sony با هدف جلب رضایت گیمر های حرفه ای دست به عرضه کنسول های فوق العاده قوی از لحاظ سخت افزاری و همین طور گران قیمت زده است. این در حالیست که شرکت نینتندو این هدف را دنبال نمی کند و بدنبال ساخت محصولاتیست که عوام را مورد نشانه قرار می دهد. بازی هایی که از لحاظ گرافیکی یک نسل عقب تر از بقیه کنسول هاست. اما PlayStation مخاطب خاص خود را دارد و آن هم گیمر های حرفه ایست. این درحالیست که یک گیمر حرفه ای هیچ موقع حاضر به استفاده از کنترلر های حرکتی مانند " کنترلر Wii " نخواهد بود. اما این در حالیست که Sony کنترلر حرکتی خود را با نام Move برای PlayStation عرضه کرد. عرضه این کنترلر بدون شک یک اشتباه بود و با فروش پایین خود , شکستی را برای این شرکت رقم زد. درست است که سونی در آن بازه زمانی در حال رقابت با محصول شرکت مایکروسافت به نام Kinect بود اما این رقابت از اساس اشکالاتی را داشت و آن هم تفاوت کلاس کاری این دو دستگاه بود. برای نمونه شما تقریبا کسی را پیدا نمی کنید که Move را یک عامل موفقیت برای PlayStaion بداند.


رمز موفقیت سونی در کنسول بعدی خود بدون شک استفاده از یک شکل و شمایل نوین در طراحی دستگاه و همین طور استفاده از سخت افزار فوق العاده قوی خواهد بود. زیرا کنترلر حرکتی بعد از مدتی لذت خود را از دست می دهد و ایده های استفاده از آن به مرور تکراری شده و همان اندک طرفداران غیر حرفه ای سونی را نیز از دور آن خواهد راند. این درحالیست که طرفداران اصلی این دستگاه گیمر های حرفه ای خواهند بود که از دستگاه خود انتظار بازی هایی با گرافیک فوق العاده بالا و یا حتی ۳ بعدی خواهند داشت. از نظر ما سونی باید بداند که نام PlayStation با سخت افزار آن و همین طور بازی های انحصاری آن گره خورده است و بدون این ها هیچ حرفی برای گفتن نخواهد داشت. امیدواریم انتظارات گیمر های حرفه ای از نسل بعدی این کنسول برآورده شود و اشتباهی دیگر در زمینه کنترلر های حرکتی از سوی این شرکت صورت نگیرد.

در انتها خوش حال می شویم که نظر و از همه مهم‌تر انتظار خود را از PlayStation 4  برایمان بنویسید.

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود