محدودیت بازی برای گوشی های جیل برک

اپل تا کنون در مورد هک کردن اسمارت فون های خود حساسیتی نشان نداده است ، اما ظاهرا هم اکنون طراحان بازی برای دستگاه های ios این شرایط را کاملا مثبت نمی بینند . طراحان بازی Dues EX: the fall   محصولی را عرضه کردند که شامل کدی است که اگر آیفون شما جیل برک شده باشد ؛ در طول بازی شما قادر به تیر اندازی نخواهید بود. و این موضوع مهمی است زیرا در چنین بازی هایی بدون امکان تیراندازی ، ادامه بازی ممکن نخواهد بود.


 


 

این بازی این هفته برای iPod touch, iPad و iPhone منتشر شد. اگر دستگاه شما با فرمت کارخانه تنظیم شده باشد و این بازی را از apple store   خریداری کنید به خوبی کار خواهد کرد.

در حال حاضر مشخص نیست که چرا طراحان بازی قبل از انتشار محصول خود ، این موضوع را به کاربران هشدار نمیدهند ، که کاربرانی که دستگاه خود را جیل بریک کردند از دانلود محصول خودداری کنند.

جیل بریک در حال حاظر در آمریکا غیر قانونی نیست ولی باعث از بین رفتن گارانتی دستگاه میشود. با این حال طراحان بازی حق استفاده از چنین کدهای محدود کننده را دارند ولی تصور نمیشود این شرایط مدت زیادی ادامه پیدا کند.

 

در نهابت طراحان بازی مذکور نیز به علت عدم شفاف سازی در مورد اینکه نسخه جدید این بازی دستگاه های جیل برک شده را پشتیبانی نمیکند ، اظهار پشیمانی کردند. در ادامه طراحان این بازی وعده دادند که نسخه جدید این بازی برای همه دستگاه های ios   قابل استفاده خواهد بود.

اخیرا این موضوع در چند بازی دیگر نیز مشاهده شده ، به ویژه در بازی Game Dev Tycoon   که پس از انتشار انتظار داشت به سرعت به سرقت برود ، در نتیجه پیغام هایی در حین بازی مشاهده میشود که مبنی بر این موضوع است.

 

 

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود