رویترز: اپل در حال کار بر روی یک خودروی بدون‌راننده الکتریکی
به گفته خبرگزاری رویترز ، اپل طراحی نرم افزاری خودروها، تولید قطعات مربوط به آن و در کل تولید کامل یک خودرو را در دست بررسی دارد.

این منابع با اعلام اینکه اپل در حال حاضر توصیه‌ها و راهنمایی‌های مربوط به تولید قطعات مختلف یک خودرو را جمع آوری می‌کند، افزوده‌اند که کوپرتینویی‌ها تمایلی به انجین‌های سوختی و یا سیستم‌های سنتی به کار رفته در خودروها نشان نداده‌اند.
گوگل یکی از رقبای اپل نیز سال گذشته خودروی بدون‌راننده خود را به بازار معرفی کرد و در عین حال تسلا موتورز هم خودروهای الکتریکی موفقی را در بازار دارد.
یکی از افراد آشنا به صنعت خودرو به رویترز گفته که علاوه بر درآمد حاصل از فروش خودرو، درآمدهای بسیاری از طریق سیستم عامل نرم افزاری برای خودروهای بدون‌راننده و همچنین سرویس‌دهی‌های مرتبط با آن وجود دارد؛ مانند نقشه‌های با جزئیات بالا، اشتراک خودرو (Car Sharing) و سرویس‌های شارژ خودرو.
یکی از افراد آگاه نیز می‌گوید که رقابت جدید میان کمپانی‌ها نرم افزاری است و به خودروهای بدون‌راننده مربوط می‌شود.
این چندمین بار است که خبری از تولید یک خودروی الکتریکی توسط اپل مخابره می‌شود. روز گذشته نیز خبرگزاری فایننشال تایمز از استخدام متخصصین خودرو و تکنولوژی‌های مرتبط با آن توسط اپل پرده برداشته بود.


امروز هم وال استریت ژورنال به نقل از منابع خود د که اپل قطعا بر روی یک خودروی الکتریکی کار می‌کند و تیم کوک مجوز اجرای پروژه مربوط به آن را از یک سال پیش صادر کرده است.  کوک چند ماه پیش نیز در مصاحبه با چارلی رز مجری مشهور گفته بود که اپل بر روی محصولاتی کار می‌کند که کسی از آن‌ها خبر ندارد و در زمان انتشار همه را غافلگیر خواهد کرد.
رویترز همچنین در گزارش خود می‌نویسد که اپل برای طراحی محصولات خود کمتر با دیگر کمپانی‌های دنیا وارد شراکت می‌شود و ترجیح می‌دهد که بر نیروهای خود متکی باشد و یا نیروی دیگر کمپانی‌ها را از آن خود کند. در تولید خودرو نیز به همین صورت بوده و اپل حالا یکی از مهندسین سابق کمپانی فورد را به عنوان مسئول پروژه این خودرو برگزیده است. اپل همچنین یوهان جانگ‌ورث را نیز در اختیار دارد. آقای جانگ‌ورث قبل‌تر مسئولیت بخش تحقیق و توسعه مرسدس بنز در آمریکای شمالی را بر عهده داشت.

یکی از منابع رویترز نیز در تأیید این موضوع می‌گوید که کوپرتینویی‌ها در جریان دیدارها و مشورت‌های خود کمکی از تولیدکنندگان خودرو طلب نکرده اند و تنها به جمع‌آوری اطلاعات و مشورت‌ها پرداخته اند. منبع خبر : دیجی کالا

نویسنده :

هدف من از طراحی سایت آرانیان , بالا بردن سطح علمی مردم در مورد اتفاقات روزانه دنیای تکنولوژی‌ست... طراحی سایت و توسعه سیستم دیتالایف از جمله حرفه های من است . در حال کار بر روی اندروید و همین طور زبان برنامه نویسی های دیگر هستم

دنبال کردن نویسنده در :
468 ad

ارسال نظرات

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود